Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ameliyat olmazsa gözlerini tamamen kaybedecek:

Ameliyat olmazsa gözlerini tamamen kaybedecek:
20 Mayıs 2015 - 0:13

Genel

SİMAY BEBEK İÇİN FERYAT EDİYORLAR

Glokom hastası Simay bebeğin ameliyat parası için destek bulamayan babaanne Nurcan Başar, “Şenliklere, parti bayraklarına, afişlere para bulunuyor, Suriyeliler için bulunuyor, ama bizim için bulunmuyor” diye isyan etti.

Doğuştan glokom hastası olan 8.5 aylık Simay bebek, daha önce ameliyat oldu, ikinci ameliyat için de gün verildi, ama şimdi bebeğin ailesi 26 bin lira tutan ameliyat parasını bulamıyor ve ikinci ameliyat gününe sadece bir gün kaldı. Genç çift; Anıl (24) ve Gülşah Başar’ın (20) bebekleri Simay, ameliyat olmazsa gelecek yıllarda yapılacak kornea nakli ile görme şansını da kaybedecek. Gümüşçeşme mahallesindeki evlerinde görüştüğümüz Başar çifti, bebekleri Simay için adeta bir mucize bekliyor.

BABAANNE SİYASİLERE SİTEM ETTİ

Resmi makamlardan, torunu için destek bulamadığını anlatan babaanne Başar, “Şenliklere, parti bayraklarına, afişlere, her şeye para bulunuyor, Suriyeliler için bulunuyor, ama bizim için bulunmuyor” diye isyan etti.

Seyyar tekstil ürünü satıcılığı yapan genç baba Anıl Başar, “Büyükşehir Belediyesi’ne not bıraktım. Onlar da Kaymakamlığa gönderdi. Kaymakamlık da, bana yardım toplama için izin alalım dediler. O kadar parayı nasıl toplayacağım, zaten zaman yok. Benim Bağkur kaydım olduğu için yeşil kart da alamıyorum” dedi. Başar, Bağkur taksitini yatıramadığı için de sağlık hizmeti alamadıklarını söyledi.

BİR GÜN KALDI

Genç baba Anıl Başar, çocuğunun, daha önce televizyon kanallarına da haber olduğunu, ünlü bir sağlık kuruluşunun tedaviyi üstleneceğini açıkladığını, fakat hastaneye gittiklerinde, kameraların olmadığı ortamda sözlerini tutmadıklarını anlattı.Babaanne Başar ve Anıl-Gülşah çifti, daha önce Simay’ı ameliyat eden Nevbahar Tamçelik’in, ikinci ameliyat için kendilerine verdiği randevuya sadece bir gün kaldığını yineleyerek destek beklediklerini açıkladı.Başar ailesi Gümüş çeşme mahallesi 3. Çimen sokak no: 24 K-1 adresindeki evlerinde bir müjde bekliyor.

 

DURMUŞ ALİ DOĞDU

———————————

“Altıeylül Kaymakamlığı benimle dalga geçti” ifadelerini kullanan Babaanne Nurcan Başar, oğlunun yardım toplama izni alması için yardımcı olunduğunu oysa ki ihtiyaç duyulan paranın büyük bir miktar olduğunu belirtrek, ‘Cami önünde toplanamayacak bir miktarı oğlum nasıl isteyerek toplayacak. Benim oğlum dilenci mi para toplasın” dedi. Bu düşüncenin kendilerini üzdüğünü belirten babaenne Başar, torunu Simay’ın gözleri için acil yardım bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.