Balıkesir Merhaba Gazetesi

Amfitiyatroda yaza veda konseri

Amfitiyatroda yaza veda konseri
11 Eylül 2014 - 0:02

Genel

Amfitiyatroda yaza veda konseri

Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği Korosu yaz boyunca amfitiyatroda verdiği konserlerinin sonuncusu ile yaza veda etti. Muhteşem Türk sanat müziği konseri, Onuncu Yıl Marşı çoşkusu ile tamamlandı.

08

 

11. Ayvalık Kültür Sanat Günleri etkinlikleri kapsamında Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği Korosu amfitiyatroda sanatseverlere unutulmaz bir konser verdi. Türk sanat müziği konserinde Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in yanı sıra Ayvalık Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Elif Kıvanç meclis üyesi Nusret Kantarcı, Kent Konseyi başkanı Ahmet Üzgeç ve bine yakın izleyici, amfitiyatroyu doldurdu. Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği Şef Selim Gönüldaş önderliğinde üç saati aşan bir konser verdi.

Konser sırasında görüşlerini bildiren Şef Gönüldaş, “yaz konserlerimizin sonuncusunu icra etmekteyiz. Daha önce bildiğiniz gibi burada iki konser daha vermiştik. Sayın belediye başkanımıza bu imkanları verdiği için teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.

 

TÜRK SANAT MÜZİĞİNE

SAHİP ÇIKILMALI

Gecenin konuşmasını yapan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ayvalık’ın birçok güzelliği var. Bu güzellikler içinde en güzel şeylerden birisi de koromuz… Hep bizim insanımız.. Hocamız, doktorumuz var, esnaflarımız var, memurlarımız kardeşlerimiz var, baba-oğullarımız var, köylülerimiz var yıllarca bu sanata gönül vermişler. Sevgiyle çalışıyorlar ve Ayvalık’ta bize Türk Sanat Müziği’nin en güzel eserlerini sunuyorlar. Türk Sanat Müziği bu ülkenin müziğidir. Bu müziğe sahip çıkarak, gelecek kuşaklara anlatmalıyız” dedi. Konser sırasında Mesut Duran Müzik Derneği üyesi Şef Selim Gönüldaş ve Funda Öztolan tarafından Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e Mustafa Kemal Atatürk tablosu, Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ersin Pilas’a da plaket sunuldu. Konser Mesut Duran Müzik Derneği’nin klasikleşen finali Onuncu Yıl Marşı ile sona erdi. HABER: SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.