Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Anadolu Motiflerinin Dili’ sergisi İzmir Kültürpark’ta

‘Anadolu Motiflerinin Dili’ sergisi İzmir Kültürpark’ta
11 Eylül 2014 - 0:03

Genel

‘Anadolu Motiflerinin Dili’ sergisi İzmir Kültürpark’ta

07

 

Karesi Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 20 bayan kursiyer tarafından yapılan, 78 tarihi halı ve kilim reprodüksiyonlarından oluşan ‘Anadolu Motiflerinin Dili’ konulu sergi İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde açıldı.

SANATSEVERLER SERGİYE AKIN ETTİ
Karesi Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi, Karesi Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile İzmir Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi’nde ‘Anadolu Motiflerinin Dili’ konulu sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 78 eserin reprodüksiyonlarının sergilendiği serginin açılışına; Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, İzmir Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, İzmir Resim Heykel Müzesi Müdürü Faden Suzan Kudsioğlu, sergide büyük emeği geçen Karesi Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Sabiha Gürsoy, Ar-Ge biriminden Ayşe Yeliz Aldemir, Proje Eğitmeni Yasemin Ergelen ve çok sayıda sanatsever katıldı.
ESERLERİN ORİJİNALİNDEN FARKI YOK
Karesi Halk Eğitim Merkezi Eğitmeni Yasemin Ergelen, Türkiye genelinde 186 müzede sergilenen halı, kilim örneklerinin reprodüksiyonlarının Karesi Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 20 kursiyer tarafından titizlikle hazırlandığını söyledi. Sergiye ilginin büyük olması ve büyük bir projeyi hayata geçirdiklerinden dolayı sevinç gözyaşlarını tutamayan Ergelen, “Serginin açılmasına katkı sağlayan proje ortaklarına, kursiyerlerimize ve gece gündüz bu organizasyon için enerji sarf eden tüm ekibe çok teşekkür ediyorum” dedi.
İSTANBUL VE ANKARA’DA DA SERGİ AÇILACAK
‘Anadolu Motiflerinin Dili’ konulu sergi, 11 Eylül 2014 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak. Sergi, 15-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Camii Hünkar Kasrı Sergi Salonu’nda, 13-16 Ekim’de ise Ankara Vakıf Eserleri Müzesi’nde sanatseverlerin ziyaretine açılacak. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.