Balıkesir Merhaba Gazetesi

Anadolu Yayıncılar Derneği Bakan Bekir Pakdemirli İle Bir Araya Geldi

Anadolu Yayıncılar Derneği Bakan Bekir Pakdemirli İle Bir Araya Geldi
02 Mart 2021 - 19:15

Anadolu Yayıncılar Derneği Bakan Bekir Pakdemirli İle Bir Araya Geldi

Anadolu Yayıncılar Derneği, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.

3 YILLIK ÇALIŞMALARA YER VERDİ

Gerçekleştirilen görüşmede Tarım Bakanı Pakdemirli, 3 yıl içerisinde bakanlık bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.  Toplantıya Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, ÇAY TV Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır, Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, ALTAŞ TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Deniz, Manisa TV adına Nevzat Büküm ve Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Yardımcısı Çetin Altan katıldı.

ELEKTRİKLİ TRAKTÖR İLE RAHAT ÜRETİM

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgiler veren Pakdemirli, Küçükbaş ve büyükbaş üretiminde AB ülkeleri içerisinde birinci sırada olunduğunu söyledi.  Pakdemirli :”İlk 3 ay içerisinde elektrikli traktörümüz hazır. Yüzde 80 daha tasarruflu bir ürünle, elektrikli traktörle çiftçimiz çok daha rahat üretimini yapılacak” dedi.

 “BU SENE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLDÜ”

Tarım arazilerini koruma konusunda çok başarılı olduklarını belirten Pakdemirli, bu sene çiftçinin yüzü güldü ifadelerini kullandı.  Tarımda verimliliğin artırılması ve üretimin doğru yönlendirilmesi için tarımsal desteklere, büyük önem verdiklerini vurgulayan Bakan Pakdemirli, “2020 yılında; tarımsal destek miktarını 2019’a göre yüzde 37 gibi büyük bir artışla 22 milyar liraya çıkardık” dedi.

ÇEVRE DOSTU YERALTI BARAJLARI

Pakdemirli, “Klasik anlamda baraj inşa ettiğiniz zaman, kamulaştırma maliyetleri, çevresel etki gibi süreci çok uzatan hususlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Buharlaşma ve bazen doğa tahribatı gibi problemler de olabiliyor. Suyun, topoğrafyanın ve jeolojinin uygun olduğu alanlarda çevre dostu yer altı barajlarının yapımına başladık. Yeraltı barajlarımıza çok önem veriyoruz” şeklinde konuştu.  Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Burhan ise “Anadolu medyası olarak çiftçi ile iç içeyiz. Bakanlığın faaliyetlerinin yerel medyada yayınlanması çiftçileri bilgilendirme noktasında önemlidir. Her daim tarım bakanlığının yayınlarını çiftçiyi bilgilendirmek adına Anadolu ile paylaşacağız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.