Balıkesir Merhaba Gazetesi

ANALAR AĞLADI

ANALAR AĞLADI
18 Eylül 2014 - 0:09

Genel

Merkez valiliği görevine atanan Ahmet Turhan Balıkesir’e, Balıkesirlilere veda etti. Valilik bahçesindeki törene protokolün yanı sıra vatandaşlarda katıldı. Şehit anneleri Valisini uğurlarken gözyaşı döktü.

VALİLER Kararnamesiyle Merkez Valiliğine atanan Ahmet Turhan, Balıkesir’e veda etti.   

02

 

Turhan,  Balıkesir’de göreve başladığı 03 Eylül 2012 tarihinden bu yana 24 ayı aşkın süre görev yaptı. Valilik bahçesinde düzenlenen uğurlama törenine, Garnizon ve Okullar Komutanı Vekili Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğg. Metin Tokel, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Yılmaz, Balıkesir İdare Mahkemesi Başkanı Cavit Erdem, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, daire müdürlerimiz, valilik personeli ile birlikte şehit aileleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri, eğitim yöneticileri, engelliler, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Turhan, iki yıldır Balıkesir’de hizmet etmenin mutluluğu içinde olduğunu belirterek, “Bu bir bayrak yarışıdır. Şahsen görevimi yapmış olmanın huzuru içerisindeyim” dedi.

Ahmet Turhan, kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek vedalaşıp, helalleşti, şehit annelerinin ellerini öptü. Duygusal anların yaşandığı uğurlamada, vedaya katılanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Veda töreninin ardından Vali Turhan, ailesi ile birlikte  konvoy eşliğinde Susurluk’a kadar uğurlandı. HABER: İSMAİL KOCA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.