Balıkesir Merhaba Gazetesi

Anasınıfı ve İlkokul 1.Sınıflardan Sonra Meslek Liseleri İçin de Ders Zili Çaldı

Anasınıfı ve İlkokul 1.Sınıflardan Sonra Meslek Liseleri İçin de Ders Zili Çaldı
06 Ekim 2020 - 9:20

Anasınıfı ve İlkokul 1.Sınıflardan Sonra Meslek Liseleri İçin de Ders Zili Çaldı

 

Anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime alınmasının ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamaları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlatılmıştı.

2 Ekim Cuma Günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde alan ve dal derslerin uygulama kazanımları, 5 Ekim’den itibaren yüz yüze eğitimle verileceğini açıkladı. Mesleki Eğitimde tüm sınıf seviyeleri için başlayacak olan yüz yüze eğitimde, öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saati 30, teneffüsler 10 ve öğle arası 45 dakika olarak uygulanmaya başlandı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek, 5 Eylül itibariyle yüz yüze eğitime alınan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle ilgili verileri paylaştı. Verilere göre Edremit’te anasınıfı ve ilkokul 1.sınıf öğrencilerinden sonra 2295 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci yüz yüze eğitime alındı. Edremit’te bulunan 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapılarını 5 Eylül itibariyle öğrencilerine açtı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.