GündemSiyaset

Anayasa Değişikliği İçin İlk Temaslar Başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmaları için siyasi partilerle görüşmelere başladı. İlk olarak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i Meclis'te ziyaret etti.

Anayasa Değişikliği İçin İlk Temaslar Başladı

Anayasa Degisikligi Icin Ilk Temaslar Basladi 1

Kurtuluş “usul konuştuk”

Kurtulmuş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Anayasanın içeriği ile ilgili bir kelime konuşmadık, usul konuştuk. Partilerin anayasaları olmaz, anayasa teklifleri olur, milletin anayasası olur. Benim içinde yapıcı ve verimli bir görüşme oldu.” dedi. Partilerin anayasa teklifleri olacağını vurgulayan Kurtulmuş, sürecin yapıcı bir şekilde devam edeceğini belirtti. Siyasi partilerin fikirlerini Mayıs ayının sonuna kadar almayı planladıklarını ifade etti.

Geniş Mutabakat Hedefleniyor

Özgür Özel ise görüşmeyi “Sorumluluğumuzun farkındayız, parti içinde konuyu değerlendireceğiz.” şeklinde değerlendirdi. Bu süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de görüşmesi bekleniyor. Yeni ve sivil anayasa için tüm kesimlerin görüşlerinin alınacağı vurgulanırken, siyasi partilerin öncelikli başlıkları belirleyeceği, ortak bir komisyon kurularak çalışmaların hızlandırılacağı ifade edildi. AK Parti grubundan bir heyetin anayasa turuna çıkarak siyasi partileri ziyaret edeceği belirtildi.

Haber: Bülten

Başkan Ergin Mal Beyanını Paylaştı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu