Balıkesir Merhaba Gazetesi

ANKARA ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERDEN DURSUNBEYE ZİYARET

ANKARA ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERDEN DURSUNBEYE ZİYARET
27 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri bir proje kapsamında geldikleri Dursunbeyde Belediyenin projelerini inceleyip Başkan Ramazan Bahçavandan detaylı bilgi aldılar.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan Ankara Üniversitesinden gelen konuklarını ağırladı. İnternet üzerinden gördükleri ve örnek projeler olarak belirttikleri Dursunbey Belediyesinin projelerini yerinde incelemek ve ilçeyi tanımak için Dursunbey’e gelen öğrenciler Dursunbey’in genel yapısı, gerçekleşen ve gerçekleşecek olan projeler hakkında Başkan Bahçavan’dan bilgi aldılar. Öğrenciler merak ettikleri birçok konuyu da Başkana sordular. Özellikle ‘Kadınlar İşte’ projesi üzerinde duran öğrenciler Türkiye genelinde %23 olan kadın çalışan sayısı için bu projenin Ülke geneline yayılabilecek bir proje olduğunu belirttiler.

Dursunbey’in geleceğini ilgilendiren projeler hakkında da Başkan’dan bilgi alan Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi öğrencileri Kadınlara yönelik projeler geliştiren Başkan Bahçavan’ı kutladılar. Öğrencilere Dursunbey’in simgesi haline gelecek Yassıören kilimi ile ilgili de bir proje geliştirdiklerini belirten Başkan Bahçavan bu projede de kadınlara iş imkanları sunacaklarını belirtti. Ziyaretin sonunda Başkan Bahçavan Dursunbey’i tanıtan kitapları ve Dursunbey Lokumunu misafirlerine takdim etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.