Dünyadan HaberlerGündem

Ankara’da Türkiye Azerbaycan Forumu Düzenleniyor

Stratejik İş Birliği ve Kültürel Değerler Ele Alınacak

Ankara’da Türkiye Azerbaycan Forumu Düzenleniyor

Stratejik İş Birliği ve Kültürel Değerler Ele Alınacak

Türkiye Azerbaycan Ankara Forumu, önemli bir iş birliği ve kültürel etkinlik olarak 3 Mayıs Cuma günü Ankara Kent Konseyi’nde gerçekleşecek. Program, Azerbaycan Kültür Bakanlığı, Azerbaycan Türkiye Evi ve Türk İnternet Medya Birliği’nin katkılarıyla düzenleniyor. Forumun ana hedefi, Azerbaycan ve Türkiye arasındaki stratejik ortaklığı pekiştirmek ve Batı Azerbaycan’ın zengin tarihi ve kültürel mirasını tanıtmak.

Ankarada Turkiye Azerbaycan Forumu Duzenleniyor

Programın ilk bölümü, “Azerbaycan Türkiye Strateji Ortaklığı”nı ele alacak. Bu bölümde, Ankara Kent Konseyi Başkanı (AKK) Halil İbrahim Yılmaz, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Azerbaycan Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Agil Alesger, ATEV Genel Sekreteri Toğrul Allahverdili ve Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu gibi önemli isimler bir araya gelecek.

İkinci bölüm ise “Batı Azerbaycan’ın Tarihi-Kültürel Mirası”na odaklanacak. TRT Yönetim Kurulu üyesi ve moderatör Dr. Oğuzhan Bilgin, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Elmas, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Akademisyen Dr. Günay Nabi ve Akademisyen Deniz Demir gibi uzmanlar, Batı Azerbaycan’ın zengin kültürel mirasını ve tarihini tartışacaklar. Bu forum, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine ve kültürel alışverişin artmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Erdoğan: NATO Genel Sekreteri Seçiminde Stratejik Akıl Ön Planda Olacak

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu