Balıkesir Merhaba Gazetesi

Anneler yarıştı babalar alkışladı

Anneler yarıştı babalar alkışladı
21 Ekim 2014 - 10:07

Genel

Emzirme Haftası’nda Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Anne adaylarımız yarışıyor’ bilgi yarışmasının finalinde 5 anne adayı, anne ve bebek sağlığıyla ilgili 13 soruluk yarışmada mücadele etti.

Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte temel doğum bilgileri, bebek ve hamilelik sonrası sıhhat için gerekli bilgiler hakkında oluşan sorularla anneler test edildi. Dereceye giren anne adaylarına para ve çeşitli ödüller verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Emzirme Haftası dolayısıyla düzenlediği Anne adaylarımız yarışıyor’ bilgi yarışmasının finali Salih Tozan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Sağlık Müdürü Servet Kocaöz, Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin ve anne adaylarının katıldığı yarışmanın açılışında konuşan Halk Sağlığı Müdürü Hakkı Özçoban “Doğumdan sonraki ilk yarım saat içinde bebek emzirilmeye başlanmalıdır. Ağız sütü mutlaka bebeğe verilmeli, bir damlası bile ziyan edilmemelidir. Anne sütü tam olarak bebeğin gereksinimi olan besinleri içerir. Kolayca sindirilir, ucuzdur, temizdir, bebeği hastalıklara karşı korur”dedi.

Vali Yardımcısı Nusret Şahin’de annelerin sebepsiz yere sütünü bebekten kesmelerinin günah olacağına inandığını söyledi.

5 finalist Nurgül Duran, Zeynep Gülmüş, Fatma Işık, Nurçin Bölükler ve Gamze Altınak, 13 sorudan oluşan bilgi yarışmasında mücadele gösterdi. 1. Nurgül Duran’a 100, 2. Zeynep Gülmüş’e 75, 3. Fatma Işık’a da 50 TL’lik para ödülü ve çeşitli hediyeler verildi. Finale kalan diğer anne adayları da çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.  HABER: SEDAT KAYA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.