Balıkesir Merhaba Gazetesi

ANNEM KIZIYOR AMA HAKLI DİYEN GENÇLİK

ANNEM KIZIYOR AMA HAKLI DİYEN GENÇLİK
08 Ocak 2015 - 0:06

Genel

TOKİ Konutlarında 2’nci Etapta Oturan Çocuklar Çim Saha İstiyor.

Keşke  Bir Çim Sahamız Olsa Diyen Çocuklar, Diğer Etaplarda Çim Saha Var, Fakat Uzak Olduğu İçin Ailemiz İzin Vermiyor Diyerek ,Yetkililerin Kendilerine Kulak Vermelerini İstiyor.

Gazete Merhaba’ya Konuşan Çocuklar;

Burada Oyun Oynuyoruz. Gördüğünüz Gibi Düz Bir Yer Değil. Zorluk İçinde Oynuyoruz. Bulunduğumuz TOKİ Konutlarından, Evimizden, Yaşantımızdan Ailemizden Çok Memnunuz. Biz Çocuklar Olarak Mutluyuz Ama Oyun Oynarken Kullanabileceğimiz Alan Bizim İçin maalesef Yok. Biz 2’nci Etap’ta Oturuyoruz Sesimizi Duysunlar İstiyor Ve Bize Çim Saha Kazandırsınlar Diyoruz.

Seslerine Ses Olacak Görevlilere Çağrıda Bulunan Gençler Çim Saha İstiyor.

Engin Can: Ben futbol oynamayı çok seviyorum. Annem bilgisayarda oturmamı fazla istemiyor. Kızıyor. Ona hak veriyorum aslında çünkü ben bilgisayarın başında vaktin çabuk geçtiğini anlamıyorum. Bir’de oturmuşum bakmışım saat 5 annemde kızıyor. Bizler için faydalı şeyler yapılsın oyun oynayarak bilgiler öğrenelim isterim.

Neşet Serezli: Okulda en çok futbol çalışmalarını seviyorum. Fakat seçmelerde seçmediler. Ben amatörde olsa futbolu seviyorum. Öğreten olsa profesyonel olmayı da isterim.24 saat futbol topunun peşinden koş deseler onu da yaparım.

 

İsmail Kanca: Arkadaşlarımla olduktan sonra ne oyun oynadığımız benim için hiç önemli değil. Benim için arkadaşlarımla bir arada olmak her şey onların yanında kendimi iyi hissediyorum.

Sudaper İnser: En güzel şey aslında zararı olmayan oyunlarla birlikte bir arada sohbet ederek yapılan çalışmalar Sohbetler eskiden annem anlatıyor biraraya gelip tombala oynardık havlu altında yüzük saklardık basit geliyor belki ama aslında komik oyunlar gülerek eğlenerek yapılan güzel bir ortam yaratılan şeyler. Eskiler kaybedilmemeli. Futbol oynuyorum ama olmasa da olur.

Gençler Diyor Ki;

Bizim İçin İnternet Yok Burası Daha Güzel. İnternetteki Arkadaşların Yüzünü Görmüyoruz Ama Burada Birbirimizi Görüyoruz Şakalaşıyoruz Birbirimizle Konuşmak Bize İyi Geliyor Bizim Gibi Arkadaşlara Tavsiyemiz, Sanal Değil Gerçek Arkadaşlar Üretsinler Mutluyuz Çünkü İnternette Oyun Değil Canlı Canlı Bu Toprakta Burada Oyun Oynuyoruz Tek Eksiğimiz Çim Saha Dediler. HAZIRLAYAN: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.