Balıkesir Merhaba Gazetesi

APARTMANDA MAHSUR KALDILAR

APARTMANDA MAHSUR KALDILAR
02 Şubat 2015 - 0:03

Genel

Dinkçiler mahallesi Altıner Apartmanı sakinleri bahçelerinde ağaç devrilince mahsur kaldılar. Yetkililer gelmeyince vatandaş para ile hızarcı, elektrikçi, telefoncu çağırdı.

 Vatandaş yetkililere ulaşamayınca kendi parasıyla usta çağırıp kopan hatları onardı.

Vatandaş boşuna yetkili aradı

Fırtınada sorun yaşayan vatandaşlar, derdine çare olacak yetkililere ulaşamadılar, ulaşılan yetkililer ise, ‘geliyoruz’ dedi, ama kimse gelmedi.

Fırtınanın yol açtığı sorunlara çare aramak için Belediye’yi, İl Afet Koordinasyon Merkezi’ni, Telekom’u, 186 Elektrik Arıza’yı arayan vatandaşlar, saatlerce uğraştılar, ama hiçbir sonuç alamadılar. İl Afet Koordinasyon Merkezi’nin telefonları cevap vermedi, 186 Arıza her sıkıntılı zamanda olduğu gibi yine hep meşgul çaldı. Vatandaşlar, kendi başının çaresine baktı.

Bu sorunu yaşanlardan biri de Dinkçiler mahallesi Aydınlık sokakta, Altıner apartmanının sakinleriydi. Altıner apartmanının bahçesindeki çam ağacı, fırtınada devrilince telefon ve elektrik kabloları koptu. Apartman girişinde direkte ki sigorta kutusu da parçalandı. İhsan Altıner ve Bülent Altıner, “Altıeylül Belediyesi’ni aradık, yetkililer, ‘konunun sorumluluklarında olmadığını’ söylediler. 186 Elektik Arıza servisi ‘geliyoruz’ dedi, gelen olmadı. İl Afet Koordinasyon Merkezi’nin telefonları ise hiç cevap vermedi. Telekom da, hiç uğramadı” dediler.

Bu durumda vatandaşlar da, özel elektrikçileri ve telefoncuları arayıp kendi paraları ile tehlikeli arızayı çözmeye çalıştı. Vatandaşlar, bahçeye devrilen çam ağacını da özel bir hızarcıya para ödeyip parçalatarak, apartmanlarından dışarı çıkabildiler.

Fırtına sırasında Milli Kuvvetler caddesinde bir binanın cephesindeki reklam brandası aşağı düştü. Bazı yerlerde de ağaçların büyük dalları kırılıp aşağı düştü. CEMİL YURTMAN

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.