Teknoloji

Apple Üç Ürünü Rafa Kaldırdı! İşte O Ürünler…

Apple, 2017'de piyasaya sürülen iPhone X modeliyle birlikte, 1. nesil HomePod ve AirPods cihazlarını da "vintage" ürün listesine ekledi,

Apple Üç Ürünü Rafa Kaldırdı! İşte O Ürünler…

Apple, 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone X modeli ile birlikte, 1. nesil HomePod ve AirPods cihazlarını da “vintage” (eski) ürün listesine eklediğini duyurdu. Bu kararla birlikte, ABD merkezli teknoloji devi artık bu ürünler için donanım hizmetlerini durduracak ve servis sağlayıcılarına parça siparişi veremeyecek.

Apple Üç Ürünü Rafa Kaldırdı! İşte O Ürünler...
Teknoloji Gündemi

Apple’ın bu adımı, eski ürünlerin bakım ve servis maliyetlerini azaltarak şirket kaynaklarını daha verimli kullanma amacını taşıyor. Şirketin politikasına göre, bir ürünün “vintage” listesine eklenmesi, ürünün satışı durdurulduktan sonra 5 ila 7 yıl içinde gerçekleşiyor. Bu nedenle, iPhone X artık Apple tarafından desteklenmeyecek.

Öte yandan, Apple’ın vintage ürün listesinde şu anda iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6, iPhone SE, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X gibi eski modeller bulunuyor. Bu ürünler, artık Apple tarafından resmi olarak desteklenmeyen eski teknolojiler arasında yer alıyor.

Apple Üç Ürünü Rafa Kaldırdı! İşte O Ürünler...
Vintage Ürünler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu