Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aralarında; branşı yangına müdahale olanlar da var.

Aralarında; branşı yangına müdahale olanlar da var.
18 Nisan 2015 - 0:17

Genel

TEMAD üyeleri gönüllü oldu

Deprem sonrasında arama-kurtarma ve tahliye faaliyetlerine destek vermek isteyen TEMAD üyeleri, seminere katılıp sertifikalarını aldı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) üyeleri, meydana gelebilecek bir deprem sonrasında arama-kurtarma ve tahliye çalışmalarına katılmak için gönüllü oldu. Bu amaçla Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İl Müdürlüğü’ne başvuran TEMAD, belirlediği bir ekiple seminere katıldı.

Seminere katılan TEMAD Başkanı Salim Özdem ve dernek üyelerinden oluşan grup, dün AFAD İl Müdürlüğü binasında düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene Vali Yardımcısı Fatih Kocabaş, AFAD İl Sivil Savunma Şube Müdürü Muharrem Günvaran katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Fatih Kocabaş, TEMAD üyelerinin bir duyarlılık örneği gösterdiğini belirterek kutladı. Kocabaş, “Bu kutsal bir düşünce. Herkese örnek olması gereken bir davranış. İnşallah başka alanlarda da çalışmalar yapılır” derken, deprem felaketi ile karşılaşmama dileğinde de bulundu.

AFAD Sivil Savunma Şube Müdürü Muharrem Günvaran da, Balıkesir’in birinci derece deprem bölgesi olduğu gerçeğine dikkat çekerek, “Deprem sonrası için hazırlık yapmak acı bir gerçek” dedi. CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.