Balıkesir Merhaba Gazetesi

Arayınca bize hemen ulaştılar

Arayınca bize hemen ulaştılar
23 Şubat 2015 - 0:31

Genel

SAĞLIKÇILAR GURURUMUZ OLDU
Geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışının özellikle köy yollarını kapatmasına rağmen İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı olarak çalışan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) olağanüstü bir performans göstererek vatandaşın gönlüne taht kurmayı ve güvenini kazanmayı başardı.
Büyükşehir sınırları içindeki tüm bölgelerde yaşanan sorunlara müdahale eden UMKE ekipleri uluslararası standartlara hazır olduğunu kamuoyuna gösterdi. UMKE’nin Dursunbey, İvrindi ve Erdek’te yaptığı olağanüstü müdahale kurtarma temalı filmlere sahne olacak düzeydeydi.
İŞTE O İLÇELER VE MÜDAHALELER
DURSUNBEY’de 9 saat mücadele: Dursunbey’e bağlı Hamzacık köyünden 112’ye sabah 07:39’da yapılan bir çağrı üzerine 80 cm kar yığını ve yolun kapalı olmasına rağmen vakaya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki UMKE ekipleri 4×4 paletli ambülans ile yönlendiriliyor. Yoğun kar yağışının devam etmesi sebebi ile yaklaşık 9 saat süren bir çaba sonucunda köye ulaşılıyor ve hastanın Dursunbey Devlet Hastanesine taşınması sağlanıyor.
İVRİNDİ’de Ambülansta doğum:  İvrindi İlçesine bağlı Ayaklı köyünden İl Ambülans Servisi Komuta Kontrol Merkezi’ne Yapılan bir doğum olayı çağrısı üzerine, 112 İvrindi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon (ASHİ) ekibi İvrindi Devlet Hastanesi’nden aldıkları ebe ile yoğun kar yağışı ve hava muhalefetine rağmen köye ulaştırılıyor. Görevli sağlık ekibi Doğum eyleminin başladığını tespit edince, tam donanımlı ambülans içinde başarılı bir doğum gerçekleştiriliyor ve sağlıklı bir kız bebeği dünyaya geliyor.
ERDEK’TE Sahil Güvenlik 112 El Ele: Bandırma açıklarında bulunan Rus bandıralı bir gemiden 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne gemide bir erkek hasta ile ilgili çağrı bildirilir. Hava şartlarının kötü olması nedeni Bandırma limanından gemideki hataya ulaşılamaz. Buna rağmen gemi Erdek açıklarına yönlendirilir. Sahil Güvenlik ve 112 ekiplerinin ortak yürüttüğü yoğun çalışma sonrasında hasta güvenli bir şekilde sahil güvenlik botuna alınır. Sahil Güvenlik botunda  bulunan 112 Ekip doktoru tarafında ilk muayenesi yapılan ve geminin 1. Kaptanı olan Vlademir N. Yine 112 Ekibi tarafında Bandırma Devlet Hastanesi Acil servisine ulaştırılır.
HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.