Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ata Tohumu’ndan Makarna Üretiyor

Ata Tohumu’ndan Makarna Üretiyor
17 Ocak 2023 - 10:32

Ata Tohumu’ndan Makarna Üretiyor

 

Manyas’ta sebzeli ve zengin içerikli makarna üretimi yapan iş kadını ürettiği makarnaların buğdayını da yetiştirmeye başladı.

 

 

İş kadını Serap Karakaş, Manyas’ın Kulak Mahallesinde 7 yıl önce sebzeli makarna üretimine başladı. Şimdi ise makarnaları yaptığı ata tohumu buğdayı da üretmeye başladı. Karakaş, ürünlere olan talebin yükselmesi üzerine üretim alanı ve eleman sayısını da arttırdı. Yaklaşık iki ay önce de Tarım ve Orman Bakanlığının “Toprağa can veren eller “alanında da Balıkesir’i temsil ederek Cumhurbaşkanlığı’nın daveti ile Beştepe’deki ödül törenine katıldığını söyledi.

 

2 Yıldır Ata Tohumu Buğday Ekimi Üzerine Çalışıyor

 

Cumhurbaşkanlığında üreten kadın kimliği ile kabul görmenin kendisi için büyük bir onur vesilesi olduğunu söyleyen Karakaş, içerisinde binaların da olduğu bir arazi satın aldığını buraya bir un değirmeni kurarak, makarnalarının ununu burada üreteceğini belirtiyor. İş insanı Serap Karakaş, 2 yıldan bu yana ise Ata tohumu buğday ekimi üzerinde çalışmaları olduğunu bu yıl 100 dekar arazi de bu tür buğdaylardan ekim gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Karakaş  “Müşterilerimizden Harika Geri Dönüşler Alıyoruz”

 

Serap Karakaş “Biz Manyas’ta aile çiftçiliği üretimi yapan ve bunu Dünya pazarlarına gönderen bir iş modelinin örneği olarak bu yola çıktık ve bunu başarıyla devam ettiriyoruz. Manyas’ın yerel ürünlerinden elde edilmiş hammaddeleri birbirleri ile yakışan tarzlarda eşleştirerek bunu Dünya pazarlarına sunmak, sunduğumuz bu üründe uluslararası kalite belgeleri, her türlü hijyen belgelerine sahip olduğu için, onurlu, gururlu bir şekilde Manyas’ın bir köyünden çıkan ürünü gastronomi dünyamıza hediye ediyoruz. Biz bunun mutluluğu, çok büyük dolayısıyla bu yola çok önemli ve anlamlı, biz makine taktiğiyle Dünya’da üretimi yapılan makarnalar da uygulanan teknikleri biz de uyguluyoruz. Müşterilerimizden harika geri dönüşler alıyoruz.”

Kaynak: İHA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.