Balıkesir Merhaba Gazetesi

Atamızın Silueti Şehrimize Çok Yakıştı

Atamızın Silueti Şehrimize Çok Yakıştı
26 Temmuz 2021 - 13:33

Atamızın Silueti Şehrimize Çok Yakıştı

Türkiye’nin en güzel parkları arasında gösterilen Balıkesir Atatürk Parkı girişine, Büyükşehir Belediyesi tarafından adına yarışır bir şekilde Mustafa Kemal Atatürk silueti yerleştirdiler. İçeriden ve dışarıdan görülebilen LED ışıklı Atatürk silueti, Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’e çok yakıştı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Merkez Altıeylül ilçesinde yer alan Atatürk Parkı’nın girişine; içeriden ve dışarıdan görülebilen 1 buçuk metre yüksekliğinde kaide üzerine 4×4 metre boyutlarında LED ışıklı Mustafa Kemal Atatürk silueti yerleştirdi. Türkiye’nin en güzel parkları arasında gösterilen Atatürk Parkı’na adına yaraşır bir şekilde yerleştirilen Atatürk silueti, Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’e çok yakıştı.

VATANDAŞLAR GÜVENLE VAKİT GEÇİREBİLECEKLER

Yaklaşık 100 dönüm üzerine kurulu olan parkta kapsamlı bir şekilde elektrik ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, 200 yeni nesil enerji verimli LED armatürlü aydınlatma direğinin ayrıca montajını tamamladı. Karanlık ve güvenlik zafiyeti bulunan noktalar da dâhil olmak üzere parkın tamamı, ayrıca yeni nesil direklerle aydınlatılarak vatandaşların güvenle vakit geçirmelerine imkân sağladılar.

YÜZDE 60 TASARRUF

Atatürk Parkı’nda, yeni nesil enerji verimli LED aydınlatmalar sayesinde elektrik enerjisinden ayrıca yaklaşık yüzde 60 tasarruf edecekler. Ayrıca gerçekleştirilen çalışmalar dâhilinde elektrik altyapısının tamamının yenilenerek oluşabilecek arızaların da ayrıca önüne geçitiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.