Balıkesir Merhaba Gazetesi

Atatürk büstü törenle açıldı

Atatürk büstü törenle açıldı
11 Kasım 2014 - 0:13

Genel

Bigadiç’te düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 76.ölüm yıldönümü törenlerinde 75.Yıl Eti Holding İlkokulu bahçesinde yeni bir Atatürk büstü açıldı.

Ulu Önder Atatürk´ün Ölümünün 76. Yıldönümü Anma Programı çerçevesinde Bigadiç 75. Yıl Eti Holding İlkokulu bahçesine konulan yeni bir Atatürk büstü törenle açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, Atatürk büstünün böyle bir günde açılmasının anlamlı olduğunu belirterek, “Türk Milleti’nin bağrından çıkardığı Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, O’nu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir” dedi. Kaymakam Aktan, 10 Kasımların, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günleri olduğunu vurguladı. Kaymakam Aktan, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 76. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Büstün açılış törenine katılan Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, Garnizon Komutanı Yzb. Mehmethan Doğan, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Savcı Müslüm Erboğa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, Atatürk anıtı üzerindeki Türk Bayrağını kaldırmasıyla açılış töreni tamamlandı. Törene veliler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

Atatürk Bigadiç’te saygı ile anıldı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76’ncı yılında Bigadiç’te de törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bigadiç’te de törenle anıldı. Tören Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan’ın 100. Yıl Parkında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Ardından saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. 100. Yıl Parkı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören daha sonra Türk Bayrağı’nın yarıya indirilmesi ile sona erdi.

100. Yıl Parkı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törenin ardından 75. Yıl Eti Holding toplantı salonunda “Atatürk’ü Anma Programı” gerçekleştirildi. 10 Kasım Oratoryosu ve şiirler okundu. 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törenlere Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, İlçe Garnizon Komutanı J. Yzb. Mehmethan Doğan, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Cumhuriyet Başsavcısı Müslüm Erboğa, daire amir ve müdürleri yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. HABERMERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.