Balıkesir Merhaba Gazetesi

Atatürk için mevlit okuttular

Atatürk için mevlit okuttular
12 Kasım 2014 - 0:08

Genel

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 76. yılı nedeniyle Edremit’in Kızılkeçili Mahallesi´nde İDA-DER tarafından Mevlit okutuldu.

Edremit ilçesinde faaliyetlerini sürdüren İda Eğitim – Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İDA-DER) tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 76. yılı nedeniyle Kızılkeçili mahallesinde Mevlit okutularak lokma hayrı yapıldı.

İDA-DER Başkanı Zehra Aksay, dernek olarak her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım’da Atatürk’ü anma programı düzenlediklerini belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesine katkı veren hayırsever işadamlarımıza ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Cumhuriyetimizin kurucusu, laik, demokratik ve aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Ulu Önder Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yılında bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. Aziz Atamızın ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi olarak daima izinde olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi. Düzenlenen hayra Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, Edremit Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.