Balıkesir Merhaba Gazetesi

ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLIYIZ

ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLIYIZ
11 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Polis Bayramı kutlamaları dün Atatürk anıtında yapılan törenlerle sona erdi. Polis, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olduğunu vurguladı.

Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümü bir hafta süren etkinliklerin ardından dünkü törenlerle sona erdi. Atatürk anıtına çelenklerin sunulduğu, konuşmaların yapıldığı törende Polis, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığını sundu.

Balıkesir Emniyet Müdürü Feridun Boz, Polis meslek Yüksek Okulu Müdürü Nihat Tabak, Polis Emeklileri Derneği Başkanı Turan Gürbüz tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunuldu, Balıkesir Emniyet Teşkilatı mensupları ve Polis MYO öğrencilerinin katıldığı törende bir konuşma yapan,

Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü Tolga Geçer, “İnsan haklarına saygılı Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir kurumu olmanın gururu içindeyiz” dedi

POLİS MODERN BİR DÖNÜŞÜM YAŞADI

Üçüncü Sınıf Emniyet Müdürü Geçer, “Özellikle son yıllarda gelişen teknolojiyi takip ederek önemli yenilikler yapan Türk Polis Teşkilatı,ş bugün 255 bine varan personeli il suçla mücadelede en gelişmiş teknolojileri kullanan dünyanın en gelişmiş polis teşkilatlarında biri haline geldi.” dedi.

Geçir, Türk Polis Teşkilatının, eğitim çalışmalarına önem verdiğini, son yıllarda yönetim anlayışını uygun olarak kamuoyuna hasep verme ve şeffaf bir yönetim kültürü oluşturma çabası içinde olduğunu, bunun olumlu sonuçlarının alındığını belirtti.

Tolga Geçer, “Hesap soran devlet anlayışından hesap veren devlet anlayışına dönüşümü teşkilatımız yakalamış ve kamuoyu yoklamalarında teşkilatımızın güvenilir bir kurum olduğu tescil etmiştir” diye konuştu.

Geçir, bu başarıda en büyük desteğin ise halkın desteği olduğu vurguladı. Tören, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin resmi geçidi ile sona erdi.

cemil yurtman

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.