Balıkesir Merhaba Gazetesi

ATATÜRK YAĞIŞ ALTINDA ANILDI

ATATÜRK YAĞIŞ ALTINDA ANILDI
11 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk yağış altında yapılan törenlerle anıldı. Atatürk için saygı duruşu sırasında hızlanan yağmur saygı duruşu bitince dindi.

MİNİKLER DE ÇELENK SUNDU

Törenlerde Deniz Koşar ve Yiğit Akoluk isimli iki çocuk da, üzerinde “Beyaz inci Çocukları” yazan kağıttan çiçeklerle süslenmiş çelenklerini Atatürk anıtına bıraktılar.

Atatürk anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde törenlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 76. yıldönümünde bütün yurtta ve Balıkesir’de de anıldı. Dün ilk tören Atatürk anıtında yapıldı. Sivil ve askeri erkan, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Törene katılanlar, birlikte İstiklal Marşını söylediler.

Atatürk’ün öldüğü saat olan 09.05’te sirenler çalarken, hayat bir süre durdu.

YAĞIŞ ALTINDA SAYGI DURUŞU

Törende resmi kurum ve kuruluşları, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını temsil eden çelenkler Atatürk anıtına sunuldu. Çok hafif bir yağış altında yapılan törende yağış, Atatürk için saygı duruşu başladığında hızlandı; yağış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı bittiğinde sona erdi. Atatürk anıtındaki saygı duruşu ardından Atatürk’ü anma töreni, Salih Tozan Kültür Merkezi’nde devam etti. Burada Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri, “Atatürk’ü Özleyiş” isimli oratoryoyu sundular. Atatürk’ün öldüğü anın anlatımı ile başlayan oratoryo, izleyicilere duygulu anlar yaşattı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.