EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Atatürk’ün Erdek’e Gelişinin 86. Yıl Dönümü Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Balıkesir'in Erdek ilçesine gelişinin 86. yıl dönümü, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve çeşitli etkinliklerle kutlandı

Atatürk’ün Erdek’e Gelişinin 86. Yıl Dönümü Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’in Erdek ilçesine gelişinin 86. yıl dönümü, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve çeşitli etkinliklerle kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Balıkesir’in Erdek ilçesine gelişinin 86. yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı. 24 Haziran 1938’de ilçeyi ziyaret eden Atatürk, hastalığı nedeniyle karaya çıkamasa da Savarona yatından halkı selamlamış ve ardından Dolmabahçe Sarayı’na dönmüştü.

Ataturkun Erdeke Gelisinin 86. Yil Donumu Kutlandi 2

Yıl dönümü kutlamaları, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program kapsamında düzenlenen tekne korteji eşliğinde denize çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Ataturkun Erdeke Gelisinin 86. Yil Donumu Kutlandi 3

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık ve Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şube Başkanı Ayten Özokan, törende konuşmalar yaptı. Atatürk posteri taşıyan tekne, marşlar eşliğinde kıyıya yanaştı ve program, Erdekli tekne sahiplerinin sergilediği zeybek gösterisiyle sona erdi.

Ataturkun Erdeke Gelisinin 86. Yil Donumu Kutlandi 4

Son Dakika! Balıkesir’de Hissedilen Deprem

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu