Balıkesir Merhaba Gazetesi

ATICI ‘CHP HDP’YE GÖZ KIRPIYOR’

ATICI ‘CHP HDP’YE GÖZ KIRPIYOR’
25 Mart 2016 - 0:27

Genel

ATICI ‘CHP HDP’YE GÖZ KIRPIYOR’

CHP İl Başkanlığının, anayasa konusunda ‘MHP AKP’ye Selektör Yakıyor’ ifadelerine yanıt veren MHP İl Başkanı Argun Atıcı, ‘ Bizde Onlar HDP’ye göz kırpıyor demiştik’ dedi ve iddialı konuştu.

 MHP tabanı olarak, onların bu HDP yapılanmasını değerlendirmelerini istiyoruz. Bu samimiyetsiz yapılanmayı, özellikle bu arkadaşların da görmesini istiyoruz. Bu konuda rahatsızız.

Çok keskin vuruşlar yapmıyoruz ama… Artık bu HDP savunuculuğunu da bıraksınlar diyerek CHP’ ye yüklendi.

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Biçki’nin ‘MHP AKP’ye Göz Kırpıyor’ İfadelerine yanıt veren Nuri Argun Atıcı net konuştu ‘HDP’nin savunuculuğunu bırakın!’

‘Çağ Dışı Eylem’

CHP Altıeylül İlçe Başkanlığının yaptığı süt eylemini ‘çağ dışı’ olarak nitelendiren Başkan Atıcı bu konuda açıklamalarda bulundu. Başkan Atıcı, ‘Süt nimettir. Nimetin yere dökülmesine kesinlikle karşıyım.

 

———————-

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Nuri Argun Atıcı, ülke gündemine dair konuştu. Ankara katliamını değerlendiren Başkan Atıcı, üniversitelerin terör örgütü yapılanmalarıyla dolu olduğunu iddia etti. Yeni anayasa sürecini değerlendiren Başkan Atıcı, anayasanın ilk dört maddesinin değişimi kabul edilemez ve asla değiştirilemez dedi.

‘Tedavi İçin Teşhis Doğru Konulmalı’

Üniversitelerin terör yapılanmasıyla dolduğunu söyleyen Başkan Atıcı, devletin buna acilen çözüm bulması gerektiğini belirtti. Başkan Argun Atıcı, ‘Üniversitelerde gençlik merkezleri adı altında Marksist- Leninist görüntüsü içerisinde pkk yapılanmasını gözlemliyoruz. Belli bir ideolojiye inandırılan öğrenciler propaganda ve eylemlere başlıyorlar. Bu sürecin ardından ise silahlı eylem sürecine giriyorlar. Bu sadece Balıkesir Üniversitesinde de değil ülkemizdeki pek çok üniversitelerde görülüyor. Üniversitelerdeki Pkk yapılanmalarının önüne geçilmezse bizi çok daha vahim durumlar bekliyor. Bu durumun ikinci aşamasında insan geçişlerinin sağlandığı yerler haline gelecek üniversiteler.  Pek çok masum ailenin evlatları bu örgütlerin elinde terör örgütüne hizmet eder hale getirilecek. Bunun için devlet tarafından önlemler alınması gerekiyor. Tedaviye başlamak için teşhisi doğru koymak şart. Maalesef şu anda bu konu üzerinde durulmuyor. Üniversitelerdeki bu yapılanmalar görmezden geliniyor. Ama bu yapılanmalar var ve bunlarla mücadele etmemiz gerekiyor’ ifadelerini kullanarak bu yapılanmaların tek amacının terör örgütüne alt yapı oluşturmak olduğunu söyledi.

‘İstihbarat Zafiyeti Var’

Ankara Kızılay meydanında gerçekleşen hain saldırı ile ilgili değerlendirmeler yapan MHP İl Başkanı Argun Atıcı, olayda istihbarat zafiyeti olduğunu söyledi. Başkan Atıcı, ‘ Ankara’da meydana gelen olay hepimizi derinden etkiledi.  Artık silahlı saldırılar sivil halka yöneldi. Çığırından çıkmış basiretsiz bir istihbarat, ülke yönetemez hale gelmiş bir devletten de söz edebiliriz artık. Ülke yönetmek öyle kolay değildir. Şu anda devletin doğru bir şekilde yönetildiğini de düşünmüyoruz. Şu anda ülkemizde çok açık bir güvenlik zafiyeti var. Bu güvenlik boşluğunun bir an evvel giderilmesi gerekiyor. Eğer bu konuda Amerikan Büyükelçiliği bir açıklama yaparak vatandaşlarını uyarıyorsa ve sende devlet olarak bunu sadece izlemekle yetiniyorsan bu da işin bir başka üzücü tarafı. Vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

‘Oyalama Taktiği İzleniyor’

Anayasa konusunda ilk dört maddeye dokundurmayız diyen Başkan Atıcı, Başkanlık sistemine karşı olduklarını dile getirdi. MHP İl Başkanı Argun Atıcı, ‘Anayasa konusunda biz ilk dört maddenin değiştirilmemesi için kararlıyız. Aynı zamanda tek başkanlık sistemine ise kesinlikle karşıyız. Akp’nin ne görüşe sahip olduğunu da açıkçası bilmiyoruz. Biz de milletimiz de bu konuda bilgi sahibi değil. Tek başkanlık sistemine endekslenmiş bir anayasa yapılacakmış gibi gösteriliyor ama anayasa ile ilgili düşünceleri konusunda hiçbir fikir beyan etmiyorlar. Buna CHP’de dahil. O açıdan genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, AKP’nin görüşlerini bir öğrenelim. Ne düşündüklerini ve ne amaçladıklarını bir açıklasınlar diyerek gerekli açıklamaları yaptı. Biz de kendi düşüncelerimizi açıklamıştık. Anayasanın ilk dört maddesi konusunda çok hassasız. Bu konuda tartışma bile yapılamayacağını ifade ettik. Tek başkanlık sistemine de tamamıyla karşıyız. Bu konuda Milliyetçi Hareket Partisinin tavrı gayet net. On dört yıldan beri anayasayı değiştireceğiz iddiası ile gelen AKP bu konuda ne yapacağını halen bilmiyor. Biz oyaladıklarını düşünüyoruz. Kesinlikle sağlıklı bir süreç yok. Oyalama taktiği içerisinde süreci yürütüyorlar’ diyen Başkan Atıcı, Ak Parti tarafından gelecek açıklamaları beklediklerini ifade etti.

 ‘Çağ Dışı Eylem’

CHP Altıeylül İlçe Başkanlığının yaptığı süt eylemini ‘çağ dışı’ olarak nitelendiren Başkan Atıcı bu konuda açıklamalarda bulundu. Başkan Atıcı, ‘Süt nimettir. Nimetin yere dökülmesine kesinlikle karşıyım. Bunun yerine sütü Ali Hikmet Meydanında halka dağıtsalardı daha iyi olurdu. Hatta bu konuda belediye bu sütü alarak okullarda çocuklara dağıtabilirdi. Ama süt dökme olayı çok ilkel ve çağ dışı kalıyor. Sorunu çözme noktasında çalışmalar yapılması gerekiyor’ diyerek eylemi desteklemediğini belirtti.

‘Ülke Yangın Yerine Döndü’

Başkan Argun Atıcı, ‘ Maalesef ülkemiz yangın yerine döndü. Bu iyi bir durum değil. AKP’nin 14 yıl boyunca yönettiği ve çözüm süreciyle başlayan olayların sonucunu yaşıyoruz. Tabi bu olaylar MHP Genel Başkanı Devlet Bey’in haklılığını ortaya koydu. Tabi bu traf olacağımız bir nokta değil ama biz bunları hep söyledik. Bizim dediğimiz gibi açılım süreci bu ülkeye fayda getirmez. Bu süreci yönetenler, bunun sorumluları hesap verme zorunluluğundadırlar. İstifa makamı halen geçerlidir. Yapamayanların sistemden çıkması, yapabileceklerin gelmesi demokrasinin şartlarındandır. Biz istifaları en kısa sürede görmek istiyoruz’ ifadelerine yer verdi.Kamil Akyürek

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.