Balıkesir Merhaba Gazetesi

ATICI İLE DEVAM

ATICI İLE DEVAM
02 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir olağan İl Başkanlığı kongresi yapıldı. 3 adayla girilen kongrede 241 oyla Argun Atıcı başkanlığa seçildi.

GALA Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongreye Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, eski Belediye Başkanı İsmail Ok, eski il başkanı Mehmet Duran, İlçe teşkilat başkanları ve parti üyelerinin katılımıyla yapıldı. 2 geçersiz oyun çıktığı kongrede 241 oyla Nuri Argun Atıcı Başkan seçilirken, Mustafa Ozan Dereli 327, Samet Koç ise 61 oy aldı.

DENİZ BİTTİ KARA GÖRÜNDÜ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, “Toplumumuzda bütün kesimleri ilgilendiren ekonomiyle yolsuzlukla ilgili iş aş la ilgili meseleleri Milliyetçi Hareketin kadroları yakından izliyor ve gündemde tutmak için çaba sarf ediyor diyerek şöyle konuştu: Kısa süre sonraki genel seçimlere bizi hedefe götürecek olan bir yol haritası çizerek gitmek zorundayız.

Ülke öyle bir noktaya gelmiş ki coğrafya kitaplarından şöyle çocuklarımıza öğretilecek; Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili iç tarafı da hainlerle çevrili bir kara parçası denilecek. İşte bunu önleyecek olan yegane kapı Milliyetçi Harekettir. Bu ülkede özel sektörün borcu 40 milyar dolardı, şimdi 202 milyar dolar. Hane halkı dediğimiz hepimizin borcuna baktığımız zaman 2002 yılında gelirinin yüzde 5’i borca gidiyordu. Şimdi gelirinin yüzde 55’i borca gidiyor. Bir ev projesi çıkardılar sakın kanmayın.

Başbakan çıktı dedi ki ‘Yeni ev alacaklara 5 yıl parasını yatırmak koşuluyla yüzde 15’i bizden hibe kredisi vereceğiz. Sakın ha zinhar paranızı bunlara kaptırmayın. Çünkü bu projenin arkasında şöyle bir hinlik yatıyor. Bir kere sıcak para dediğimiz ekonomiyi finanse eden nakit para bitmiş durumda. Yani deniz bitti, kara göründü. O zaman yeni kaynaklara başvuralım diyorlar. Bu yeni kaynaklar nedir? Sizlersiniz.”

HİZMET İÇİN YARIŞIYORUZ

3 adayın yarıştığı, Divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun yaptığı kongrede faaliyet ve mali raporların okunması ve ibrasının ardından adaylar konuşmalarını yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanı seçilen Nuri Argun Atıcı seçilmesinin sonrasında şu konuşmayı yaptı: “Bu davaya gönül vermiş insanlar olarak sizlere hizmet etmek için burada birlik içerisinde yarış yapıyoruz. Dünyada şu anda büyük sıkıntıların yaşandığını da biliyoruz.

Ülkücü hareket bu ülkenin temel taşı. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin temel taşı. Bu taş yerinde ağır. Çünkü biz öyle yollardan geldik ki, bu yollarda insanlarımız canını verdi. Kanını verdi. Bu millet için nefesini verdi. Ülküdaşlarım, heyecanımızı bizleri bu güne kadar getirdi. Bu heyecanın en önemli kısmıda ülkücü hareket bu ülke için artık çözüm yolları istiyor. İktidar olmak bu ülkeye hizmet etmek istiyor. İşte bunun için buradayız. Hep beraberiz. Hizmet edece insanların değerlendirmesini yapıyoruz. Ama bunun öncesi olduğunu asla unutmuyoruz.”

 ATICI VE YÖNETİMİ ŞÖYLE;

İbrahim Yavaş, Suat Par, Şükrü Şık, Nevzat Özcan, Haktan Elaldı, Rıdvan Aslan, Murat Akbaş, Ş.Hakan Karasuil, Edip Ataç, Hakkı Günaydın, Göktuğ Şeremetli, Hamdi Sancaklı, Osman Korbay, Mustafa Zeybek, Ünal Biçer, Begüm Küçükoğlu, İsmail Özay, Hakan Meçsi, Tarkan Yıldırım, Özdemir Kalkan, Mustafa Aklaya, Ufuk Özkazanlı, İlkay Yıldıran, Halil Şen.

HABER: GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.