Balıkesir Merhaba Gazetesi

ATICI ‘ KAF DAĞINDA DEĞİLSİNİZ’

ATICI ‘ KAF DAĞINDA DEĞİLSİNİZ’
15 Aralık 2014 - 0:17

Genel

MHP İl Başkanı Argun Atıcı MERHABA’ya konuştu. Atıcı’ Şarkılarla türkülerle vatandaşı oyalıyorlar’ diyerek milletvekilliği çalışmaları ile ilgili tabana yayılan çalışma yaptıklarını söyledi.

Milletvekili seçimlerimizi de tabana yönelik olarak yapacağız ve kim aday olacaksa arkadaşlarımızın arkasında olacağız diyen Atıcı Balıkesir’de çelişkili ifadelere yer veren Edip bey’in söylemleri var biliyorsunuz diyerek şöyle konuştu;

ÇELİŞKİLER YUMAĞINDALAR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Atıcı, ‘ iktidarın çelişkili söylemleri var. Edip Bey’in yeni mahallelerde arsenikli su içiliyor diye bir söylemi, açıklaması var. Biz gerçekçi davranıyoruz diyor. 13 yıldan beri İl Özel İdaresi otomatikman sizde ve bunlar yıllardan beri çalışmalar yapıyor. Köyleri takip ediyor, yatırımlar yapıyor, suyu takip ediyor.’ dedi. Atıcı şöyle konuştu; Devlet Su İşleri ile övünüyorlar. 114 tane açılış yapıyoruz diyorlar. Sayın diyoruz neresi bunlar diye. Balıkesir’de 4 yerin adı geçiyor. Burada da garip bir propaganda şekli var.   Tabi amaçları kendi kitlelerine hitap etmek, çalışıyoruz işte görüyorsunuz. Karşı tarafta tepki koyduğunda biz çalışıyoruz onun için tepki koyuyorlar şeklinde bir şov yapıyorlar. Bakanı da aynı buradaki büyükşehir başkanı da diğer başkanları da aynı şovu yapıyorlar. Ama vatandaş artık bu şovu yutmuyor, yemiyor. İşte su parasının yükselmesinde fütursuz davrandıklarını görüyoruz.

ASFALT PARASINI VATANDAŞ YUTTU MU?

 Sabri Uğur döneminde de asfalt paralarından dolayı çok yüksek rakamlar insanlara yazıldı vatandaş cevabını verdi. Çünkü insanlarımız orada haksızlık olduğunu düşündüler. Yapılan hizmet varsa ben karşılığını veririm diyen vatandaşımız bu uygulama da ise haksızlık olduğunu düşündü ve cevabını da seçimlerde verdi. Bunlar yine aynı fütursuz hareketlerini özellikle benim haberim yok diyerek demeçlerle de geçiştirmeye çalıştılar. BASKİ sözde karar almış, komisyonda da kararlar uygulanmış kendisinin haberi yokmuş. Şimdi BASKİ biliyorsunuz kanunen kurulması gereken bir yer. BASKİ kuruldu kurulunda başkanı Edip Uğur. Bunun yanında Birol Şahin hem meclis üyesi hem de tarife komisyonu başkanı. Biz bu arkadaşımızı daha önceden Milliyetçi Hareket Partisi zamanında su zamları yapıldığında çok yiğitçe mücadele veriyordu. İşte zammın çok olduğu söylenimleri, mahkemelere başvurmalar. Aynı kişiye yetki verildiğinde ise tam tersini yaptığını görüyoruz. Gülüyoruz. Demek ki o zaman şov yapıyormuş, samimi değilmiş onu görüyoruz.

BELEDİYE DEĞİL ŞİRKET MANTIĞINDALAR

Sonuç olarak tarife komisyon başkanı Birol Şahin’in yönlendirmesiyle Balıkesir’de bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi döneminde uygulanmayan sayaç sayım ve atık su bedelinin parası yok iken, böyle bir uygulama yapılmaya başlandı. Vatandaşın cebine ellerini atmaya başladılar. Bunlar belediye yönetme değil de bir şirket yönetme mantığında hareket ettikleri için kar amaçlı bir belediye olarak görüyorlar. Kar amaçlı bir belediye kapitalist sistemin bir özelliğidir bunlarda bu sistemin birer parçası olarak görevlerini yapıyorlar. Vatandaş umurlarında değil. Olmadığı içinde rakamların yüksek olması alçak olması önemli değil.

ZAM VERİRKEN ELLERİ TİTRİYOR

Vatandaşın çektiği sıkıntıdan haberleri yok. Memura işçiye zam verirken elleri titriyor. Vatandaşımız bunları görüyor ve cevap vermek için sabırla bekliyor. %50 zam yaptılar bunu % 30 a indirdik diye seviniyorlar. Garip bir çelişki. Hükümet %3 zamla övünüyor. Vatandaşı düşünen yok. Bu insanların kafalarında bu toplum bu insanlar yok. Kendi elit tabakalarını memnun etmek, onları zengin etmek düşüncesiyle, alt tabakadaki insanlar asgari ücretle ne yapıyor düşüncesini kaldırmadan, bu çok önemli. Çünkü insanlar ne yapıyor? Önemli değil. İnsanlar bu parayla geçinebiliyor mu? Çocuklarına kıyafet alabiliyor mu, ekmek alabiliyor mu? Faturaları ödeyebiliyor mu? Böyle bir dertleri yok. Geçiştiriyorlar. Maalesef değişik bir senaryoyla, uygulamalarla insanları küçük gören, insanların ne yaptığı ile ilgilenmeyen garip bir yönetim tarzı gözlemliyoruz. Sonuç olarak biz yapılanlardan memnun değiliz.

VERİLEN SÖZLER NE OLACAK?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından verilmiş sözler var. Söz verilmiş olan bir çok konunun üzerinde durulması gerektiğini özellikle vurguluyorum. Çünkü bu konuda insanların ekmeklerinin alınması bizi en çok rahatsız eden durumlardan bir tanesidir. Seçimler öncesinde, 30 Mart öncesinde Balıkesir ili içerisinde yaşayan insanlarımıza sözler verdiler. İşi olanların çalışmalarına devam edeceklerinin, işsizlerinde iş olanaklarının olacağı sözünü verdiler. İşten kimseyi çıkarmayacakları sözünü de verdiler. Ama görüyorsunuz ki maalesef bu sözlerinde durmuyorlar, insanları işten çıkartıyorlar. Bu insanların ne durumda oldukları ile ilgili hiçbir kaygılarının olmadığını düşünüyorum insani açıdan. Çünkü bir insan evine ekmek götüremiyorsa, bunların sıkıntısını bilmedikleri için, böyle bir düşünceleri de olmadığı için, öyle bir ortamları da olmamış bu güne kadar, kendileri lüks içersinde yaşarken bu insanların asgari ücretle neler çektiklerinin farkında olmadıklarından dolayı attım mı attım, gitti mi gitti zihniyetindeler. Kulağımıza geliyor insanlar çıkartılırken üzerlerine iftira atılarak, ayrıyeten 22.maddeye istinaden atılıyormuş. Bu madde ile işsizlik maaşı da alınamıyor. Bu kadar haksız bir uygulamayla öbür tarafta bunun hesabını nasıl verecekler düşünüyorum. Kötü bir uygulama. Bu arada tabi aynı şekilde seçim sürecinde 18 bin kişiye iş vereceğim derken, insanları işlerinden etmeleri de ayrı bir çelişki.

KAF DAĞINDAN İNMEKTE VAR

Ben bu tarzın Balıkesir’de yaşayanlar tarafından görüleceğini, nasıl bir zamanlar Sabri Uğur’a cevap verildiği gibi kendilerini Kaf Dağlarında gören bu insanlar Balıkesir halkının vermiş olduğu cevapla nasıl yerlerini buldularsa bunlarda zamanı geldiğinde yerlerini bulacaklardır. Çünkü Balıkesir’de vatandaşlarımız bu konuda duyarlıdırlar. Yüzlerine bazı şeyleri söylemeyebilirler, çünkü etraflarını bir çok insanlar sarmıştır. Ama biz biliyoruz ki Balıkesir halkı bunları görüyor, gözlemliyor ve cevabın nasıl verileceğini de seçimlerde hep beraber göreceğiz diye düşünüyorum.Çalışma görmediğimiz için şimdi çalışmalarla ilgili bir şey söyleyemeyiz. Biz takip ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir’de ana muhalefet görevini yeterince yapıyor. Artık Takip komisyonumuz var ama takip edecek bir konu bulamıyoruz. Takip edebileceğimiz bir çalışmanın olmadığını gözlemliyoruz. Haliyle bu çalışmalar yapılmadığı için de uzun bir zaman geçti, boşa geçen bir zaman diye değerlendiriyoruz. Farkında değiller. Nerde olduklarının şu an farkında değiller. Çünkü bir insan belli bir noktaya geldiyse yapacaklarının planlamasını önceden seçim öncesinde yapması gerekiyordu.Ama görüyoruz ki, şarkı türkülerle insanlarımızı oyalıyorlar. İnsanlarımıza yapılması gereken yatırımlar var. Bunun yanında belediyelerin yapması gereken hizmetler bulunmakta. Bunlarında çok ahım şahım şeyler olduklarını da görmüyoruz.

ARSENİKLİ SU İÇİRDİLER

Geçtiğimiz günlerde su ile ilgili konuşmalar oldu. Arsenik ile ilgili. Adama sorarlar, siz 13 yıldan beri genel iktidarsınız, Türkiye’yi idare ediyorsunuz, İl Özel idarelerde size bağlı, kardeşim bu zamana kadar nerdeydiniz. İnsanların arsenikli su içmesine müsaade ettiniz demektir. Bu çok büyük bir çelişki. Bu şuna benziyor, bakanlarda da görüyoruz; Gümrük Bakanı açılama yapıyor. Efendim ayakkabılar zehirli bunları almayın. Kardeşim sen Gümrük Bakanısın. Bu memlekete sınırlardan bu ayakkabılar geçmiş, sen müsaade etmişsin, muhalefet değilsin sen iktidarsın bu ayakkabıların geçmesini istemediğin zaman geçmeyeceğini herkes biliyor nedir yani bu? Bide tenkit ediyor, işte biz bu ayakkabıların girmesiyle ilgili kısmı takip edemedik, artı vatandaşımızı uyarıyoruz ayakkabılara dikkat etsinler, zehirli, hasta olmayın kaygısıyla sanki muhalefet partisinden bir vatandaş gibi konuşma yapıyor. Büyük bir çelişki yani. Bizlerde ikilem yaşıyoruz. Hem Gümrük Bakanı, hem Muhalefet hem de vatandaşı uyaran.

HEDEFLER BELLİ

Balıkesir de MHP olarak 3 hedefimiz var. Kendi içimizde bir yapılandırma oluşturuyoruz. Bu yapılanma bittikten sonra Balıkesir İl Başkanlığı olarak kendimize 3 hedef koyduk. Birinci hedefimiz Cumhurbaşkanlığı seçimiydi. Diğer partilerle birlikte Ekmeleddin Beyi destekledik. Ve Balıkesir’de biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde 1-0 galibiz. Ve buna bağlı olarak AK Parti İl başkanına istifa etmesini istedim. Devlet güçleri ellerinde mahalli güçler ellerinde olmasına rağmen kaybettiler. İkinci hedefimiz milletvekili seçimleri. Milletvekili seçimlerinde MHP Balıkesir İlinde büyük bir patlama yaratacak. Rakam vermiyorum ama takip edin. 2015 seçimlerinde Balıkesir MHP iktidar olmak istiyor. her insanımız artık iktidar olmak istiyorum psikolojisi içinde ve bu çalışmalarda mahalle bazında halk bazında sokak bazında devam etmekte. Milletvekili seçimlerimizi de tabana yönelik olarak yapacağız ve kim aday olacaksa arkadaşlarımızın arkasında olacağız. Onlarla birlikte çalışacağız ve Balıkesir’de MHP’yi iktidar yapacağız. 3.hedefimiz ise 2019 seçimlerinde geniş kapsamlı seçimler için bugünden itibaren bunun alt yapısını oluşturuyoruz ve iktidar olmayı hedefliyoruz. ÖZEL HABER: LEVENT BAŞSAKA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.