Balıkesir Merhaba Gazetesi

Atık piller öğrencilere hediyelere dönüştü

Atık piller öğrencilere hediyelere dönüştü
18 Aralık 2014 - 0:10

Genel

Burhaniye’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen Atık Pil Toplama Kampanyasında en çok pil toplayan mahallelerin muhtarları ve çocuklar  hediyelerine kavuştu.

Burhaniye Belediyesi Mavi Bayrak Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen  Atık Pil Toplama Kampanyasında en çok pil Bahçelievler mahallesi muhtarlığında toplandı. Atık piller, öğrencilere kırtasiye malzemesi olarak geri döndü. Sponsor firmaların öğrencilere dağıtılmak üzere verdiği hediyeler, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından muhtarlara teslim edildi. Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından 15 Mayıs -15 Kasım 2014 tarihleri arasında mahaller bazında yapılan kampanyaya Deha Bitkisel Atık Yağ Firması sponsorluk yaptı.

BAHÇELİEVLER MUHTARI BİRİNCİ OLDU

Kampanya süresince topladığı 175 kilo ile atık pil ile birinci olan Bahçelievler muhtarı Efrahim Baş’a dizüstü bilgisayar ve yazıcı. 90 kilo atık pil  ile İkinci olan Mahkeme Mahallesi Muhtarı Behzat Topçu’ya 100 öğrenciye dağıtılmak üzere kırtasiye malzemeleri, 63 kilo atık pil ile Üçüncü olan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Karakocalı’ya ise 50 öğrenci için kırtasiye malzemeleri Burhaniye Belediye Başkanı Uysal tarafından teslim edildi. Uysal, sponsor firmaya teşekkür etti. Başkan Uysal, çok zehirli bir atık olan pillerin doğaya atılmasının önlenmesine, çevre bilincinin oluşmasına katkı sağladıklarını için muhtarlara da teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.