Balıkesir Merhaba Gazetesi

ATKÖY’ E YENİ OKUL

ATKÖY’ E YENİ OKUL
09 Ekim 2015 - 7:04

Genel

Altıeylül İlçesine bağlı Atköy İlkokulu’nda “Minik 112” projesi tanıtım programında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz At Köyde yeni bir okul sözü verdi.
Atköy İlkokulu’nda düzenlenen programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz Atköy İlkokulunun taşımalı eğitim ile sadece At Köy’ den öğrencilerin değil çevre köyler’ deki öğrencilerinde bu okula eğitim için geldiğini ifade etti.
Okulun ihtiyaçlara karşılık verdiğini ifade eden Müdür Cengiz “  Atköy İlkokulu 1945’ ten bu yana ayakta kalmış bir okul, çevre köylerde buraya taşımalı eğitim ile öğrencilerimiz geliyor, okulun belirli ihtiyaçları karşılamasına rağmen zamanla yıpranmış. İnşallah yakın zamanda At Köye yeni bir okul yapacağız” dedi.
Sadece At Köy’ de değil pek çok köy okulunu yeniden inşa edeceklerini ifade eden Müdür Cengiz çevre köylerde nüfusun arttığını bu artışa karşılık hali hazırda bulunan köy okullarının yerine daha geniş kapasiteli ve depreme dayanıklı okulları köylere inşa edeceklerini duyurdu. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.