Balıkesir Merhaba Gazetesi

Avcıoğlu: ‘Amacımız tüm gençliğe dokunmak’

Avcıoğlu: ‘Amacımız tüm gençliğe dokunmak’
11 Şubat 2015 - 0:03

Genel

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Balıkesir İl Temsilciliğine Avukat Murat Avcıoğlu atandı. Genel Merkez’de yapılan rozet töreni ile görevine başlayan Murat Avcıoğlu’na Genel Başkan İsmail Emanet, TÜGVA’nın Balıkesir’de başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine olan inancını ifade ederek başarılar diledi.
Avukat Murat Avcıoğlu yazılı bir açıklama yaparak Türkiye Gençlik Vakfı’nın adalet, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu kadim medeniyet mirasına sahip çıkabilecek, ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ idealine hizmet edebilecek yeterlilikte bir gençlik yetiştirmeyi hedefledeğini belirtti.

“Gençliğimiz; çağın gereklerini iyi okuyabilen, toplumumuza ve insanlığa değer katan, demokratik değerleri ve ilkeleri benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve başarılı bir gençlik olmalıdır” diyen Avcıoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı’nıngençliğin yetişmesine maddi ve manevi katkıda bulunarak ülkemize ve insanlığa faydalı olmağı amaçladığını vurguladı.

“Demokrasinin temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesi için çaba sarf etmeyi; ülke ve dünya sorunlarını yakından takip ederek, gerekli düşünsel ve toplumsal çalışmaları yapmayı hedefliyoruz” diyen Avcıoğlu, vakfın bu çerçevede gençlerin yetişmesi hususunda mevcut çalışmalara destek verdiğini ve bunun yanı sıra eğitim ve öğretim hizmetlerinin etkin şekilde yerine getirilmesine yönelik çalışmalar yaptığını belirtti. Yeni temsilci Murat Avcıoğlu, “Amacımız en aktif vakıfçılık deneyimini yaşatarak, tüm gençliğe dokunmaktır” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.