Balıkesir Merhaba Gazetesi

Avrupa web eğitimi aldılar

Avrupa web eğitimi aldılar
08 Eylül 2014 - 0:05

Genel

Avrupa web eğitimi aldılar

06

 

Avrupa Birliği Türk Ulusal Ajansı tarafından 2013 yılı programı çerçevesinde desteklenen; ‘AB’de Dinamik Flash Uygulamaları Eğitimi’ isimli proje kapsamında katılımcılar web tasarımı konusunda Avrupa’da eğitim aldılar.
Balıkesir Valiliği tarafından hazırlanan, sunulan ve koordine edilen proje, Balıkesir İl Özel İdaresi, Bandırma Eğitimciler Derneği ve Balıkesir İşadamları Derneği (BİAD) ortaklığında yürütüldü.
Proje üç aşamada uygulanmak üzere planlandı; katılımcı seçimi ve katılımcıların hazırlık eğitimleri; yurtdışı eğitimleri ve yaygınlaştırma ve raporlama faaliyetleri olarak planlandı.
Projenin yurtdışı ortakları; Almanya, Belçika ve İngilere ise katılımcılara bu ülkelerde web tasarımı ve Flash uygulamaları konusunda dört hafta süreli eğitim aldılar.
Proje kapsamında toplam 37 katılımcı, 3 engelli katılımcı ve 3 refakatçi olmak üzere toplam 43 kişi yer aldı. Katılımcılar proje kriterlerine göre seçilerek eğitim faaliyetlerine dahil edildi. Bu katılımcılar içerisinde pozitif ayrımcılığı desteklemek amacıyla 3 engelliye ve yeterince bayan katılımcının olmasına da dikkat edildi. Projenin sürdürülebilirliği ve etkinliği açısından katılımcıların genç, iş piyasasına yeni giren veya mezun olmuş iş arayan kişiler olmasına özen gösterildi.
Katılımcıların üç ayrı ülkeye dağıtıldığı, 2013 yılı içerisinde başlayın 2014 Ağustos ayında bitecek şekilde, üç grup halinde, farklı zaman aralıklarında, dört hafta süreyle web tasarımı ve Flash konusunda eğitim aldılar ve uygulama yaptılar. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.