Balıkesir Merhaba Gazetesi

Avrupa’nın En Büyük Kuluçkahanesi Balıkesir’de

Avrupa’nın En Büyük Kuluçkahanesi Balıkesir’de
12 Nisan 2021 - 10:44

Avrupa’nın En Büyük Kuluçkahanesi Balıkesir’de

Avrupa’nın en büyük kuluçka tesisi Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetine başladı.

HAFTADA 2 MİLYON CİVCİV ÜRETİLİYOR

Türkiye’nin önemli beyaz et üreticisi firmalarından biri olan Hastavuk tarafından Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete açılan kuluçkahanede haftalık 2 milyonun üzerinde yumurta basımı yapılarak civciv üretiliyor.

HEDEF HAFTALIK 167 MİLYON CİVCİV

8.000 m² kapalı alana kurulan kuluçkahanenin tam kapasite üretim yapması halinde haftalık 167 milyon yumurta basımı ile ayrıca civciv üretmesi hedefleniyor.

MİLLETVEKİLİ ÇELİK, YANINDAKİ HEYETLE BİRLİKTE TESİSİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki ve OSB Müdürü Mesut ERAY, Hastavuk tarafından Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde Mart 2020’de yapımına başlanan kuluçkahane yatırımını ziyaret ettiler. Hastavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir tarafından karşılanan heyet, işletmede incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar ve ayrıca projeler hakkında bilgi aldı.

ÜLKE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI

Çelik: “Avrupa’nın en büyük kuluçkahanesi olma özelliğine sahip işletmede üretilen civcivler dünyanın birçok ülkesine ihraç edilerek bölge ve ayrıca ülke ekonomisine katkı sağlıyor” dedi.

BALIKESİR, TÜRKİYE’Yİ DOYURAN İL OLMA ÖZELLİĞİNİ KORUYOR

Çelik: “Balıkesir tarım ve hayvancılığa dayalı sanayisi ile Türkiye’yi doyuran il olma özelliğini koruyor. Mevcut hayvancılık tesisleri, beyaz ve ayrıca kırmızı et üretimi gerçekleştiren tesisler özellikle de tavuk işletmeleri şehrin en önemli zenginlikleri arasında yer alıyor” dedi.

İLİMİZ YENİ YATIRIMCILARIN GÖZDESİ KONUMUNDADIR

Çelik: “Türkiye’nin gıda deposu Balıkesir, tarım ve hayvancılık sektöründeki üretimleriyle yeni yatırımcıların da gözdesi olmaya devam ediyor, bizler de AK Parti Balıkesir teşkilatı olarak, ayrıca ilimizin her anlamda gelişmesi adına yapılan çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.