Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aydoğan İcazet istiyor

Aydoğan İcazet istiyor
16 Mart 2015 - 0:05

Genel

CHP Balıkesir eski milletvekili Ergün Aydoğan yeniden aday olmak için partililerden icazet istediğini söyledi. 22 bin CHP üyesi, 29 Mart’ta yapılacak ön seçimde kararını verecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altıeylül ilçe başkanlığı’nın Karesi AVM’de düzenlediği aday adayları tanıtım toplantısına katılan eski milletvekili Ergün Aydoğan, 29 Mart 2015 tarihinde yapılacak ön seçimde partililerden destek istedi. Yeniden aday adayı olan Aydoğan, “Bugün karşınızda yıllarını, umutlarını, hayallerini Cumhuriyet Halk Partisine bağlayan, 23.Dönem CHP Balıkesir Milletvekilliği görevim süresince Mecliste sesiniz olan ve bu dönemde tekrardan sesiniz olmak için örgütünden icazet isteyen Ergün Aydoğan olarak bulunuyorum” dedi.

Balıkesirli seçmenleri her alanda temsil etmek için çalıştığını, halkın yaşadığı sıkıntılar olduğunda onlarla birlikte alanlarda da olduğunu belirten Aydoğan, “Bugün, TEKEL eylemlerinde Ankara’nın Abdi İpekçi parkında, işçilerle birlikte gaz ve cop yiyen Ergün Aydoğan olarak karşınızda bulunuyorum” diyerek dinleyenlere seslendi.

Anayasa oylamasında Balıkesir’de hayır oyu çıkmasında aktif bir etkisi olduğunu da vurgulayan Aydoğan, “Referandumda Balıkesir büyük coğrafyasının bütün ilçelerinin her karışına ayak basarak Balıkesir’den ‘hayır!’ oyu çıkmasını sağlandığını” belirtti. Yaşadığı olumsuzluklar sebebiyle hiçbir zaman partisine küsmediğini söyleyen Ergün Aydoğan, “2011 yılında liste dışı kalsam da, partiye küsmeden adeta bir adaymış gibi çalıştım. Bugün yeniden mecliste sesiniz olmak için sizlerden oy isteyen Ergün Aydoğan olarak karşınızdayım” diye konuştu. CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.