Balıkesir Merhaba Gazetesi

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ KİŞİNİN GÖRÜNÜR RÜTBE-İ AKLI ESERİNDE

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ KİŞİNİN GÖRÜNÜR RÜTBE-İ AKLI ESERİNDE
25 Şubat 2015 - 0:08

Genel

Ak Parti Milletvekili aday adayı ve eski belediye Başkanı Sabri, Uğur ‘Sonuçlar bilinemez Âlemin bir sahibi var. Altını çiziyorum ki Biz, Bize yakışan şekilde çalışacağız. Allah nasip eder ve sorumluluk üstlenirsek aynası iştir kişinin lafa bakılmaz görünür Rütbe-i Aklı eserinde. ‘dedi.

OLSADA HOŞ OLMASADA

Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bundan sonrası olsa da hoş olmasa da diyen Sabri Uğur, gözbebeğimiz ve evimizin neşesi çocuklarımızın fayda sağlayacağı ve mutlu yaşayacağı bir şehir istiyoruz’ Artık ezikler kulübünün üyesi olamaz olmamalı da ifadelerini kullandı.

HER TOPLANTI BİR SONUÇ GETİRİR

Sabri Uğur, Politikayı farklı çeşitlerde yürütenler var Bizim bir şeklimiz var meselenin özüne dokunmak gibi. Laf olsun diye toplantı yapılmaz. Belediyede de bu şekilde çalıştık. Adı ne olursa olsun buradaki toplantıda bile bir şeyler anlatıyor. Sonuca götürüyor. Siyaset deyice tribünlere oynamıyoruz. Maça gitmiyoruz ki. Amigolukla bu iş yapılmaz’ şeklinde konuştu.

İKTİDAR MI? MUHALEFET Mİ?

Toplayıcı unsur olmanın öneminin altını çizen ve Balıkesir parlayan bir yıldız. Ezikler kulübünün şehri olamaz diyen Eski Belediye Başkanı ve Ak Parti aday adayı Sabri Uğur, Aday adaylığı müracaatında bulananların pek çoğunu tanımakla birlikte tanımadıklarımda var. ‘diyerek her aday adayının başarılı olacağını düşündüğünü belirtti. TBMM ‘de Balıkesir’in yeterince temsil edemediği düşüncesini dile getirenlere Balıkesir temsil problemi söylentileri maalesef söyleniyor fakat içeriğinin derin olduğunu düşünmüyorum. Genel anlamda siyasi olarak bakarsak çok farklı söylemlere kendilerini oturttular. Ben başarılı olacaklarına inanıyorum. Yerel seçim genel seçim farklı şeyler. Benim için aday adaylığı süreç içerisinde basın, teşkilat ve kamuoyunun temas ettiğim konuda icra atların takdir edildiğini ve devamının beklendiğini duymak hoşuma gider. Sonuç beklediğimiz gibi değil farklı bir şekilde dahi olsa biz çizgimizi, yapımızı fahri yada ticaretle uğraşan, eskiden belediye başkanlığı yapmış biri olarak göstereceğiz. O dönemde nasıl çalışma tercihimiz varsa yine aynı. İleriye gitme konusunda takip etmez ilgi duymazsanız bir anlamı yok. Sıralamada bir iki önemli değil önemli olan iletişim ve oy verenlerin şekillendireceğidir. Hakkımızda hayırlı olsun temennim bu.

GEREKTİĞİNDE ZURNA GEREKTİĞİNDE DAVUL

Belediye dediğimiz yer sonuçta bir devlet dairesidir. Buranın kanunları, yönetmeliği ve mevzuatları var. Sonuçta orada yapılan her icraatınız, her kararınızda tamamen mülki ve sayıştay denetime açıktır. Sonuçta böyle bir kalıp içinde olduğunuzu unutmayacaksınız. Fakat edindiğim bir tecrübede var. Bir ağabeyim demişti ki’ burası enteresan bir yerdir. Bir işe niyet ettiğinde yetkin var mı yok mu diye niyet aramak kaynak var mı yok mu onu aramakla sonuca ulaşamazsın. Niyetin var mı ona bakacaksın. Niyet olduktan sonra yetki bir kanunda yoksa diğer kan unda olur. Yönetimde sizin ikna gücünüz, organizasyon kabiliyetiniz, kural koymanız hepsi var. Siyaset zurna yerine de geçer. Davul yerine de. Siyasetin içinde ki sihir sizi sonuca götürür. KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.