YaşamGündem

Ayşem Mirza Kenarda’nın Sanat Dolu Hikayesi

Çocukluk Hayalini Gerçekleştiriyor

Ayşem Mirza Kenarda’nın Sanat Dolu Hikayesi

Çocukluk Hayalini Gerçekleştiriyor

Aysem Mirza Kenardanin Sanat Dolu Hikayesi 1

Bursa’da seramik sanatına tutkuyla bağlı genç sanatçı Ayşem Mirza Kenarda, babası ünlü çini sanatçısı İbrahim Poyraz’dan aldığı ilhamla sanat yolculuğuna başladı. Küçük yaşlardan itibaren seramiğe olan ilgisiyle tanınan Kenarda, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı usta öğreticilik belgesiyle de sanatını profesyonel düzeye taşıdı.

Aysem Mirza Kenardanin Sanat Dolu Hikayesi 2

22 yaşındaki genç sanatçı, eşi Kuddusi Soner Kenarda ile birlikte Bursa’da açtıkları atölyede üç boyutlu takılar ve çeşitli seramik ürünler üretiyor. Atölyelerini birkaç ay önce kuran çift, yoğurdukları çamura şekil vererek kupa, fincan, saksı, mumluk gibi hediyelik eşyalar yapıyor. Ayrıca son dönemde seramikten kolye, künye gibi üç boyutlu takılar ve hayvan figürleri yapmaya başladılar.

Aysem Mirza Kenardanin Sanat Dolu Hikayesi 3

Sosyal medyadan gelen yoğun talep doğrultusunda ürettikleri ürünleri yurt içi ve yurt dışına gönderen Kenarda çifti, özgün tasarımlarıyla sanatseverlerin beğenisini kazanıyor. Ayşem Mirza Kenarda, babasının sanatıyla büyüdüğünü ve seramiği ilk olarak anaokulunda deneyimlediğini belirterek, sanata olan tutkusunun hiç eksilmediğini dile getirdi.

Aysem Mirza Kenardanin Sanat Dolu Hikayesi 4

Eşi Kuddusi Soner Kenarda ise uzun yıllar müzikle uğraştıktan sonra seramik sanatına geçiş yaptığını ve bu alanda mutlu olduğunu ifade etti.

Aysem Mirza Kenardanin Sanat Dolu Hikayesi 5

Ailelerinin mesleği olan çini ve seramik sanatına olan tutkularını birlikte yaşatan çift, atölyelerinde geleneksel teknikleri modern tasarımlarla buluşturuyor.

Aysem Mirza Kenardanin Sanat Dolu Hikayesi 6

“Hayatın Gerçekleri” Sahnelendi

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu