Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aytekin: “Ülkede Zam Gelmeyen Tek Şey Market Poşeti”

Aytekin: “Ülkede Zam Gelmeyen Tek Şey Market Poşeti”
09 Haziran 2022 - 14:50

Aytekin: “Ülkede Zam Gelmeyen Tek Şey Market Poşeti”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye’deki Gelir Adaletsizliği üzerine konuştu.

 

Gelecek Nesillerde Etki Altında

Ülkede bir avuç zenginin servetinin katlanarak arttığını, o serveti yaratan halkın ise  taze ekmeğe muhtaç hale geldiğini ifade eden Aytekin “ülkede zam gelmeyen tek şeyin marketlerdeki poşetler olduğunu söyledi. CHP’li Aytekin’in konuşması şöyle: “Türkiye’de geri dönüşü olmayan bir açlık örgütleniyor. Ülkede bir avuç zenginin serveti katlanarak artarken, o serveti yaratan halk bir tek taze ekmeğe muhtaç hale geliyor. Yaşanan derin yoksulluk, kuşkuya yer bırakmayacak şekilde gelecek nesilleri de etkisi altına almış görünüyor.”dedi.

“Kim Kazanıyor?”

“AKP’nin inşaat ekonomisiyle büyüttüğü neo liberal balon patladı. Akaryakıt fiyatlarına gelen zam, taksimetre gibi çalışıyor. Türkiye’de zam gelmeyen tek şey, marketlerin sattığı poşet. Hala 25 kuruş. Bunun dışında her şey uçuyor. İktisatta karşılığı olmayan faiz sebep enflasyon sonuç saçmalığı, bugün bütünüyle bir ülkeyi yokluğa teslim etti. Peki kim kazanıyor?AKP’nin yarattığı zenginler kazanıyor. Köprücüler, garanticiler, 5’li çeteler, uyuşturucu baronlarıyla poz verenler kazanıyor. Garajlarında milyon dolarlık arabaları olanlar kazanıyor.Özetle Akp Ve Akp Çocukları Kazanıyor.”

“Dar Gelirli Bitirilmiştir”

Aytekin mecliste yaptığı konuşmasında ayrıca “Göreve geldiği günden bugüne Bakan Nebati ilk defa doğru bir açıklama yaptı ve AKP’ye ilişkin bizim yıllardır söylediğimiz cümleyi kendisi itiraf etti. Sayın Bakan: Aldığımız tedbirler sonucu ‘dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kâr ediyorlar’ dedi. Yani itiraf ediyor biz dar gelirlileri öldürdük, küçük esnafı bitirdik diyor. Bundan 2 yıl önce bu kürsüden şu cümleleri kurmuştum, yine o cümleleri tekrarlıyorum: Bu ülkede iki tane TCK vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Diğeri Türk Ceza Kanunu Bu ikisi birbiriyle ne kadar alakalıysa Adaletin ve Kalkınma’nın da AKP’yle alakası o kadardır ”dedi. Haber: Yoldaş Kocaer

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.