Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aytekin’den Trafiğe Açılan Kavşağa İlişkin Açıklama

Aytekin’den Trafiğe Açılan Kavşağa İlişkin Açıklama
30 Mayıs 2022 - 14:27

Aytekin’den Trafiğe Açılan Kavşağa İlişkin Açıklama

 

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin Zeytinli’de yapılan akıllı kavşağın sorunlarına dikkat çekti.

 

Daha tam olarak tamamlanmadan trafiğe açılan kavşağın bu haliyle ölümlere sebebiyet vereceğini ifade eden Aytekin’in açıklaması şöyle: Edremit Çanakkale yolunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi oldu bittiye getirerek Zeytinli girişinde bir akıllı kavşak çalışması yaptı. Kavşak şu anki haliyle adeta bir ölüm yolu. Bu yol, kazalarıyla zaten yeterince gündemdeydi. Özellikle yaz aylarında milyonu aşan vatandaşımızın geldiği Edremit Körfezi’nde, Edremit’ten Altınoluk’a ya da Çanakkale’ye gitmek için insanlar ciddi bir trafikle karşılaşıyordu. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu kavşak çalışması, trafiği rahatlatacağız derken daha büyük tehlikelere davetiye çıkarıyor.

Kavşak sinyalizasyonu olmadan yapılan bu çalışma, binlerce aracı riske atıyor. Kavşağın kör noktaları var. Zeytinli köyüne dönecek olan insanlar yolu bulamıyor. Araç muayene istasyonuna girilemiyor. Akçay’a dönüş yolu kaçırılıyor. Önümüz yaz ve acilen sinyalizasyonun tamamlanması lazım. Bölgede yayalar için de acilen üst geçit ihtiyacı var. Bu kavşak bu haliyle kalacaksa açıkça söylemek gerek ki ölümlü kazalar maalesef kaçınılmaz olacaktır. Ve bu ölümlerin tek sorumlusu da AKP’li Büyükşehir Belediyesi olacaktır. Oldu bittiye getirilerek iş yapmayı marifet saymak kabul edilebilir değildir. Hele eğer kavşak tam bitmedi denilecekse o zaman neden trafiğe açıp insanların canını riske atıyorsunuz?

Bu kavşak bu haliyle hiçbir sorunu çözmeyecek, aksine yeni sorunlar yaratacaktır.  Bu sorunun ivedi bir şekilde çözülmesi için derhal adım atılmalı. Geçen her saniye insanları ölümle burun buruna getirmeye devam edecektir. Ve AKP’li yöneticilere söylüyorum; bunun vebali ömür boyu üzerlerinizde olur. Yaptığınız bir işi de gösteriş için değil, pankartlarla zorla teşekkür ettirilmek için değil, gerçekten ihtiyacı gidermek için yapın.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.