Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık 10 Kasım’da Sessizliğe Büründü

Ayvalık 10 Kasım’da Sessizliğe Büründü
10 Kasım 2022 - 16:24

Ayvalık 10 Kasım’da Sessizliğe Büründü

 

Ayvalık’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bedenen aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde düzenlenen törenlerle anıldı.

 

Atatürk ve Silah Arkadaşları için Saygı Duruşu

Vatandaşlar 10 Kasım Atatürk’ün anma günü nedeniyle Atatürk anıtına çiçek tuttu. Program  Ayvalık Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Ayvalık Belediye Başkanlığı ile siyasi partilerin çelenklerinin sunumu ile devam etti. Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan okundu. Ardından ikinci tören Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.

 

 

Lokma Hayrı Yapıldı

Ayvalık Anadolu Lisesi’nin tertip ettiği törende; Atatürk ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, orotoryolar, koro dinletileri ve duygu dolu bir programla sona erdi. Ayvalık’ın tarihi Saatli Cami’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına geleneksel olarak mevlit okutuldu. Ardından Saatli Cami bahçesinde ve Cumhuriyet Meydanı’nda Ayvalık Belediyesi tarafından vatandaşlara lokma hayrı yapıldı.

Programa katılanlar

Program, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreniyle başladı. Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Albay Ertan Tutar, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Furkan Demirbaş, daire amirleri, gaziler, şehit yakınları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.

Haber: Serap Acar

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.