Gündemİlçe Haberleri

Ayvalık Belediyesi, Bayram Tatilinde Yaklaşık 15 Bin Ton Çöp Topladı

Kişi başı evsel katı atık miktarının 1.56 kilogram olduğu belirtildi

Ayvalık Belediyesi, Bayram Tatilinde Yaklaşık 15 Bin Ton Çöp Topladı

Kişi başı evsel katı atık miktarının 1.56 kilogram olduğu belirtildi

Ayvalik Belediyesi Bayram Tatilinde Yaklasik 15 Bin Ton Cop Topladi 1

Ayvalık Belediyesi’nin Ramazan Bayramı tatilinde gösterdiği yoğun çaba ve başarı, ilçenin ziyaretçi akınına uğramasıyla birlikte ortaya çıkan çöp miktarının önemli bir kısmını temizlemesiyle dikkat çekti. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, üç vardiya halinde 24 saat boyunca mesai yaparak, yaklaşık 15 bin ton çöpü topladı.

Ayvalik Belediyesi Bayram Tatilinde Yaklasik 15 Bin Ton Cop Topladi 2

Ülkenin dört bir yanından ve yurtdışından gelen misafirlerin yoğunluğu nedeniyle Ayvalık’ta normalin üzerinde bir çöp miktarı oluştu. Belediye ekipleri, günlük ortalama 915 ton çöpü toplayarak, 24 saat boyunca aralıksız çalıştılar. Büyük çöp kamyonlarının kaldırdığı konteynerlerin atık miktarı 8 bin 250 tonu bulurken, çöp taksi ve traktörlerin de sürekli çalıştığı görüldü.

Ayvalik Belediyesi Bayram Tatilinde Yaklasik 15 Bin Ton Cop Topladi 3

Kişi başı evsel katı atık miktarının 1.56 kilogram olduğu göz önüne alındığında, toplam çöp miktarının 15 milyon kilogramı bulduğu hesaplandı. Bu da 15 bin ton çöp demekti ki, ekiplerin ne kadar büyük bir çaba sarf ettiğini gösteriyordu.

Ayvalik Belediyesi Bayram Tatilinde Yaklasik 15 Bin Ton Cop Topladi 4

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kentlerine gelen ziyaretçilerin sağlıklı bir ortamda konaklamaları için yoğun bir çalışma yaptıklarını belirtti. Ergin, çalışanlara teşekkür ederek, onların gece gündüz demeden çaba gösterdiklerini ve bu sayede kentlerinin misafirlerini rahat ettirdiklerini ifade etti.

Mesaiye Bayramlaşarak Başladılar

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu