Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık Belediyesi’nde Çita 3 Bin Liranın Üzerinde Olacak

Ayvalık Belediyesi’nde Çita 3 Bin Liranın Üzerinde Olacak
29 Aralık 2020 - 11:57

Ayvalık Belediyesi’nde Çita 3 Bin Liranın Üzerinde Olacak

 

Ayvalık Belediyesi’nde Çita 3 Bin Liranın Üzerinde Olacak. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin çalışanlara uygulanacak olan asgari ücretin net 3 bin liranın altında olmayacağını söyledi.

ASGARİ ÜCRETAÇIKLANDI

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sendika ile toplu sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini belirterek çalışanlara uygulanacak olan asgari ücretin net 3 bin liranın altında olmayacağını söyledi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dördüncü toplantısının ardından asgari ücreti açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2021 için asgari ücretin 2825 TL olacağını belirtti.

“3 BİN 100 LİRANIN ALTINDA KALMAYACAK”

Rakamın işçileri ve sendikaları memnun etmediğini söyleyen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin şirketlerinde çalışan personele uygulanacak ücret için yaptığı açıklamada, “Belediyeyi maaş ödeyemeyen belediyeden düzenli maaş ödeyen bir kurumsal yapıya kavuşturduk. Gelecek yıllarda da çalışanlarımızı enflasyon rakamlarının altında ezdirmeyeceğiz. Şu anda sendika ile toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ediyor. Belediyemiz şirketlerinde net üç bin lira rakamının altında maaş alan kalmayacak” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.