Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık Belediyesinden Çocuklara Diş Taraması

Ayvalık Belediyesinden Çocuklara Diş Taraması
26 Nisan 2021 - 13:48

Ayvalık Belediyesinden Çocuklara Diş Taraması

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ücretsiz diş taraması ile ilgili başlattıkları çalışmanın çok büyük ilgi gördüğünü belirterek, çocukların bu kampanyadan yararlanması için anne ve babalara çağrıda bulundular.

Mahalle evlerinde Ayvalık Dent Diş Polikliniği işbirliğiyle, talepte bulunan 15 yaşına kadar olan çocuklara ücretsiz diş taraması yapılmaya başladılar.

Ücretsiz Hizmet

Diş taraması yaptırmak isteyen aileler çocukları için mahalle evlerinin 0 552 771 19 45 numaralı telefonundan randevu alabilecekler. Taramayı gerçekleştiren poliklinik yetkilileri, ilçe genelinde sürdürülecek olan taramalardan 15 yaşına kadar olan Ayvalıklı çocukların ücretsiz yararlanacağını  duyurdular. Yetkililer, “Çocuğunuzun diş fırçalamasını istiyorsanız, kendiniz dişinizi fırçalayın,” diyerek anne ve ayrıca babalara uyarıda bulundular.

Başkan Ergin’den Anne Babalara Çağrı

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ücretsiz diş taraması ile ilgili başlattıkları çalışmanın çok büyük ilgi gördüğünü belirterek, çocukların bu kampanyadan yararlanması için anne ve babalara çağrıda bulundular. Başkan Ergin, “Mahalleevlerimizde vatandaşlarımız için ücretsiz ağız ve ayrıca diş taraması başlattık. Çocuklarımız bundan sonra hayata sağlıkla gülümseyecek. Biz vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.