Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık Belediyesi’nden “Kapınızdayız Yanınızdayız” Kapsamında Anket Çalışması

Ayvalık Belediyesi’nden “Kapınızdayız Yanınızdayız” Kapsamında Anket Çalışması
09 Kasım 2021 - 11:16

Ayvalık Belediyesi’nden “Kapınızdayız Yanınızdayız” Kapsamında Anket Çalışması

Ayvalık Belediyesi çağın gerekliliklerine ayak uydurmak ve vatandaşlarının şikayet ve önerilerine daha hızlı bir şekilde cevap verebilmek adına “kapınızdayız, yanınızdayız” projesi kapsamında sosyal medya ve diğer yollarla Ayvalık Belediyesi’ne ulaşabilirlik ile ilgili anket çalışması başlattılar.

Sosyal Yardım İşleri müdürlüğü ekipleri tarafından mahallelerde kapı kapı dolaşarak bir anket başlatıldı. “Kapınızdayız, yanınızdayım” sloganı ile başlatılan anket ile Ayvalıklıların  ilçelerinde olmasını istedikleri projeleri de belediye ile paylaşacak. Ayvalık Belediyesi, vatandaşların yaşadığı sorunları kaynağından, ilk ağızdan öğrenmiş olacak. Öneriler, çözümler belirleyecekler. Hangi mahallenin sorunları nedir, hangi sokakta acil çözülmesi gereken sıkıntı nedir, tek tek tespit edecekler.

Belediye bünyesinde yapılacak olan proje, etkinlik ve belediye ile ilgili her şeye vatandaşın kolay yollarla ulaşabilmelerine önem verdiklerini ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; “Yeni dünyanın gerekliliklerine ayak uydurmak ve vatandaşlarımızın şikayet ve önerilerine daha hızlı şekilde cevap verebilmek amacıyla, Ayvalık Belediyesi ulaşabilirlik konusunda bir anket çalışması başlattılar. Anketin içeriğinde görüş ve düşünceleri de bizimle paylaşmalarını istediler. Ekip arkadaşlarımız tüm mahalleleri kapı kapı dolaşarak hemşehrilerimize ulaşmaya çalışıyor, onları dinliyorlar. Pandemi gerçeğinin devam ettiği bu süreçte maske ve kolonya hediyesi ile onları bilinçlenmelerini sağlıyor. Fikirlerini ortaya koyarak Ayvalık’a dokunmak ve düşüncelerini bizimle paylaşmak için ankete katılmak isteyen hemşehrilerimizin tek yapması gereken “kapınızdayız, yanınızdayız” projesi kapsamında kapılarını çalan ekip arkadaşlarımıza 5 dakikalarını ayırmak olacaktır” diyerek tüm vatandaşları öneri ve düşüncelerini bizimle paylaşmaya davet ettiler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.