Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık Kışa Hazır

Ayvalık Kışa Hazır
24 Kasım 2021 - 13:02

Ayvalık Kışa Hazır

Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, aşırı yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek amacıyla, cadde, sokak, mazgal ve çevre temizliği çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

KIŞ MEVSİMİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI SÜRECEK

İlçe genelinde yağmur suyu drenaj kanallarını atıklardan arındıran temizlik ekipleri kentin kışı karşılama hazırlığını tamamlamak için gece gündüz çalışıyor. Başkan Ergin, ilçe genelinde, tabiat parkında, adalarda ve ayrıca drenaj kanallarında temizlik çalışmalarının kıs mevsiminde de sık aralıklarla sürdürüleceğini söyledi.

ACİL DURUMLARDA VATANDAŞA YARDIM VE DESTEK

Vatandaşların olası acil durumlarda 444 10 66 numaralı telefondan yardım ve destek isteyebilecekleri duyurdular. Ayvalık Belediyesi,  kış mevsimini karşılamak için hazırlıklarını sürdürüyor. Belediye temizlik ekipleri, kent merkezinde, Cunda, Altınova, Küçükköy, Sarımsaklı, Hamdibey, Yeni Mahalle, Hayrettin Paşa, Fevzipaşa Vehbibey ve ayrıca Gazi Kemal Paşa mahallelerinde; karada, denizde, adalarda, kıyılarda, tabiat parkında ve yağmur suyu drenaj kanallarında dip bucak temizlik çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.

ERGİN‘’YAĞMUR SUYU KANALLARINA ÇÖP ATMAYALIM’’

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Kentimize kendi evimize gösterdiğimiz özenle davranalım, kendi evimiz gibi temiz tutalım. Ayvalıklı hemşerilerimden özellikle rica ediyorum. Yağmur suyu drenaj kanallarına çöp atmayalım, tıkanma, taşma ve ayrıca sel gibi felaketler ile karşı karşıya kalmayalım,” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.