Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık Meclisi’nde “Önce Sağlık” Dileği

Ayvalık Meclisi’nde “Önce Sağlık” Dileği
07 Ocak 2021 - 12:10

Ayvalık Meclisi’nde “Önce Sağlık” Dileği

 

Yeni yılın ilk toplantısını İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren Ayvalık Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mesut Ergin yönetiminde bir araya geldi.

 

YILIN İLK MECLİSİ TOPLANDI

Yeni yılın ilk toplantısını İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren Ayvalık Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mesut Ergin yönetiminde bir araya geldi. Yılın ilk meclis oturumunda Başkan Ergin geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Yapımı yıllardır tartışılan Altınova Kapalı Pazaryeri’nin ihaleye çıkarılması yönteminin de konuşulduğu meclis toplantısında partilerin grup başkanları 2021 yılının öncelikle sağlık getirmesi temennisinde bulundu.

“İHTİYACI OLMAYAN İNSANLAR BUGÜN İHTİYAÇLI HALE GELDİ”

Açılış konuşmasını yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirterek,” Yeni yılın başta Ayvalık’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 2020 yılında yaşadığımız o felaketlerin, acıların, 2021 yılında yaşanmamasını umut ediyorum. İkinci dalga ülkemiz genelinde ve Ayvalık’ta da etkili oldu. Ben de bir tedavi süreci yaşadım. Ümit ediyorum ki tez zamanda bu illetten ülkemiz ve tüm dünya kurtulur. Şuan iliklerimize kadar bu sıkıntıları yaşıyoruz. Hem hayati risk söz konusu hem de ekonomik olarak. Gerçekten en ihtiyacı olmayan insanlar bugün ihtiyaçlı hale geldi. Yani ekonomik olarak da çok ciddi darbeler vurdu tüm insanlığa ve Ayvalık’a. Tabii bu yokluk sıkıntılarla belediye olarak baş etmeye de çalışıyoruz” dedi.

KAPALI PAZAR YERİ BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI

Altınova’ya yapılması planlanan kapalı pazaryeri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Ergin, Ayvalık Belediyesi’nin ve Ayvalık’ın menfaatlerini en üst düzeyde tutularak, projelerin hayata geçirileceğini söyledi. Ergin, “Ayvalık’ın beş pazaryeri var ve en hareketli olanı Altınova pazarı. Ve yıllardır orada geçmiş dönemlerde de bu vaatlerin içerisinde başkan adaylarının gündeminde olan bir projedir. Bunu biz hayata geçirmek istiyoruz. Altınova’ya da yakışacağını ümit ediyoruz. En doğru şekilde hedefe ulaşabilmek istiyoruz” dedi.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ

Ayvalık Belediye Meclisi’nin ocak ayı ilk toplantısında Belediye Kanunu’nun 25. maddesine istinaden ‘Denetim Komisyonu’ üye seçimleri gizli oylamayla yapıldı. Demokrat Parti’den Tülay Çankaya ve Hüseyin Ergin, CHP’den İsa Arslan, Onur Satıcı ve MHP’den Mehmet Sarı Denetim Komisyonuna seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.