Gündemİlçe Haberleri

Ayvalık’ta Can Dostlar İçin Yeni Proje

Ayvalık Belediyesi, mayıs ayı olağan meclis toplantısını Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi’nde gerçekleştirdi. Toplantıda, sokaktaki can dostlara yönelik önemli bir gündem maddesi oy çokluğuyla onaylandı.

Ayvalık’ta Can Dostlar İçin Yeni Proje

Ayvalikta Can Dostlar Icin Yeni Proje 1
Ayvalık’Ta Can Dostlar İçin Yeni Proje

Projesi tamamlanan ve ruhsatı verilen Ayvalık Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi için önemli bir adım atıldı. Tüm yapım, imal ve inşa işlemleri ile faal hale getirilmesi maliyet ve tefrişi giderleri hayırsever Ayvalıklı vatandaş Ahmet Armağan Yavuz tarafından karşılanan merkezin yapımı için yeşil ışık yakıldı.

Başkan Ergin: “Sokaktaki Dostlarla Her Gün İlgileniyoruz”

Bulutçeşme Mahallesi’nde hayat bulacak olan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi veren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sokaktaki dostlarla her gün ilgilendiklerini belirtti. Kedi ve köpeklerin kısırlaştırılmasından, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarına, aşılarına ve bakımlarına kadar her detayın titizlikle önemsendiğini vurguladı.

Ayvalikta Can Dostlar Icin Yeni Proje 2
Ayvalık’Ta Can Dostlar İçin Yeni Proje

Geniş Alan ve Modern Donatılarla Tasarlanan Merkez

600 can dostun yararlanacağı merkezin 40 dönümlük bir alanı kapladığı belirtildi. Başkan Ergin, 21 bin metrekarelik alanın çalışma alanı olarak belirlendiğini, padoklar dahil kapalı alanların 2 bin 843 metrekare olduğunu ifade etti. Yarı açık alanların 2 bin 840 metrekare, açık alanların ise 15 bin 326 metrekare olarak projelendirildiğini aktardı.

Ayvalikta Can Dostlar Icin Yeni Proje 3

Konforlu Yaşam ve Tedavi İmkanları

Başkan Ergin, “Can dostlarımıza olan sevgimiz bir gün değil, her gün. Onların konforlu bir yaşam sürmeleri için yeni bir Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi belirledik” dedi. Merkezin bir hastane kalitesinde can dostların bakımları ve tedavilerinin gerçekleştirileceğini vurguladı. Ayrıca, vatandaşlar ve personel için otopark, çocuk parkı, köpek eğitim alanı ve kafeterya gibi sosyal donatı alanları da merkeze eklenecek. Başkan Ergin, “Eski geçici hayvan barınağı da işlevini sürdürecek” diye ekledi.

Haber: Bülten

Balıkesir’in Binlerce Can Dostu Karnını Doyurdu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu