Balıkesir Son Dakika HaberleriGündemİlçe Haberleri

Ayvalık’ta Çıkan Yangın Bölge Halkını Tedirgin Etti

Madra Çayı Sazlıklarında Alev Yumağı: Balıkesir-İzmir Sınırında Yangın Paniği!

Ayvalık’ta Çıkan Yangın Bölge Halkını Tedirgin Etti

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi’nde, Balıkesir ile İzmir illeri arasındaki sınırı belirleyen Madra Çayı içinde bulunan sazlık alanda bir yangın çıktı. Yangın, güçlü rüzgarın etkisiyle hızla yayılarak geniş bir alana zarar verdi. Yangın ekipleri uzun çabalar sonucu kontrol altına alabildi.

Ayvalık'Ta Çıkan Yangın Bölge Halkını Tedirgin Etti
Yangın

Yangının, dün akşam Altınova Mahallesi’nde çöp döküm alanında çıkan ve söndürülen bir başka yangınla ilişkisi olduğu belirtildi. Bugün çıkan yangın, kuvvetli rüzgarlarla birlikte Madra Çayı sazlıklarını küle çevirirken, bölgeyi ciddi şekilde etkiledi. İlk belirlemelere göre yaklaşık 10 hektarlık bir alan zarar gördü.

Yangına müdahalede Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dikili İtfaiye Grup Amirliği, Edremit Orman Bölge Müdürlüğü arasözleri, Ayvalık ve Dikili Belediyeleri ile özel firmalara ait su tankerleri ve iş makineleri kullanıldı.

Ayvalık'Ta Çıkan Yangın Bölge Halkını Tedirgin Etti

Yangının kontrol altına alınmasının ardından, İzmir il sınırını aşıp Dikili ilçesindeki ekili arazilere sıçramasından endişe ediliyor. Bölgedeki hayvancılık yapanlar hayvanlarını kurtarmak için çaba harcarken, yangınlar nedeniyle zarar gören vatandaşlar yetkililerden destek talep etti.

İHA

Sındırgı’da Hızla Yayılan Yangın Kontrol Altında

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu