EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Ayvalık’ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ayvalık'ta 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykeli önünde çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Ayvalık’ta Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ayvalık’ta 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk heykeli önünde çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Kutlamalar, Pakmaya Kenan Kaptan Denizcilik Lisesi öğrencisi Arda Bozada’nın “Bahriyeli Marşı” adlı şiiri seslendirmesiyle devam etti.

Ayvalikta Denizcilik Ve Kabotaj Bayrami Coskuyla Kutlandi 1

Protokol ve Katılımcılar

Meydandaki törenlere; Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Liman Başkanı Fırat Çengel, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Ayvalikta Denizcilik Ve Kabotaj Bayrami Coskuyla Kutlandi 2

Şehit Denizciler Anıldı

Sahil Güvenlik botuyla hazırlanan çelenk, şehit denizcilerin ruhları için Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman öncülüğündeki ilçe protokolü tarafından denize bırakıldı. Ardından Liman Başkanlığı binası önünde düzenlenen yüzme ve yağlı direğe tırmanma yarışları büyük ilgi gördü. Başarılı sporculara çeşitli ödüller verildi.

Ayvalikta Denizcilik Ve Kabotaj Bayrami Coskuyla Kutlandi 3

Yarışma Sonuçları

  • 100 metre Genç Erkekler Serbest Yüzme Yarışları: Tahir Can ve İbrahim Seyhan birinciliği paylaştı.
  • 100 metre Büyük Erkekler Serbest Yüzme Yarışları: Mert Aytaç birinci, Doğuş Savca ikinci, Sercan Özer üçüncü oldu.

Ayvalikta Denizcilik Ve Kabotaj Bayrami Coskuyla Kutlandi 4

Günün en çok ilgi çeken yarışması olan Yağlı Direk Etabında ise 8 yarışmacı yer aldı. Yaklaşık 1 saat süren ve oldukça çekişmeli geçen yarışmanın birinciliğini Mert Savca elde etti. Yarışmalarda dereceye girenlere çeyrek altın ve deniz malzemelerinden oluşan ödüller, Kaymakam Yaman öncülüğündeki protokol üyeleri tarafından verildi.

Ayvalık’ta Halk Oyunları Coşkusu

Bülten

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu