Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’ta jimnastik salonu açıldı

Ayvalık’ta jimnastik salonu açıldı
05 Aralık 2014 - 9:11

Genel

Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki bir salon, jimnastik çalışmalarına uygun minder ve aletlerle donatılarak, işler hale getirildi.

Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, jimnastik salonunu açılışında, spor dalı seçmeden önce, çocukların doğal gelişim ihtiyaçlarına cevap veren doğru programlar uygulayan bir eğitim almalarının sağlanmasının önemini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Gelişmiş ülkelerin çoğunda okul öncesi eğitim kurumlarında ve sonrasında okullarda özellikle profesyonel jimnastik ve dans salonları yapılıp buralarda çocuklara yoğun bir eğitim vermektedirler. Bu salonlarda yapılan çalışmalar, çocuklarımızın gelişimine, eğitime ve sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlayacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından bu güne kadar yapılan bu yatırımların tamamı milletimiz için yapılan yatırımlardır. Çocuklarımızı bu salonlara davet ediyorum. Ayvalık’ta böyle bir salonun açılmasına imkan sağlayan Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İlhan Aslan’a, destek veren velilerimize, çalışmaları yaptıracak olan antrenörümüz Ali Çamlıbel’e teşekkür ediyorum.”

Jimnastik antrenörü Ali Çamlıbel ise jimnastik sporunun insan vücudundaki tüm kaslara eşit davrandığını belirterek, “Amaç fiziksel uyum sağlamak olduğunda jimnastik ideal bir yöntem olarak karşımıza çıkar. İyi ve doğru yönlendirilmiş jimnastik programı esneklik, koordinasyon, kuvvet, çabukluk gibi fiziksel özellikleri geliştirir. Jimnastik, bütün dünyada alt yapı sporu olarak kabul edilen ve temel spor olarak da uygulamaya konulan çok teknik bir daldır” dedi.Açılışa, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı.AA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.