Gündemİlçe Haberleri

Ayvalık’ta Kadınlar Güçleniyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), bölgedeki kadın girişimcileri destekleyerek yerel üretkenliği artırıyor.

Ayvalık’ta Kadınlar Güçleniyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), bölgedeki kadın girişimcileri destekleyerek yerel üretkenliği artırıyor ve kadın istihdamına katkı sağlıyor. GMKA’nın desteklediği “Geçmişten Geleceğe Pamuk ve Yünün Mekikle Dansı” projesi kapsamında Ayvalık’ta faaliyet gösteren Kadın Emeğini Destekleme İşliği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, geleneksel dokuma teknikleriyle el emeği ürünler üreterek kültürel mirası yaşatıyor.

Ayvalık'Ta Kadınlar Güçleniyor
Kadın Girişimciler

Proje, kırsal alanda üretilen ürünlerin katma değerini artırmayı, üreticilerin örgütlenme kapasitelerini güçlendirmeyi ve kadınlara daha fazla iş olanağı sunmayı hedefliyor. Ayrıca, ekolojik sürdürülebilirliği destekleyerek ekosisteme zarar vermeyen ürünlerin kullanılmasına katkıda bulunuyor.

GMKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, projenin kadın girişimcilerin güçlenmesine ve yerel ekonominin canlanmasına büyük katkı sağladığını belirtti. Kadın kooperatiflerini destekleme ve güçlendirme çabalarının bölgedeki kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesine önemli bir katkı sunduğunu vurguladı.

GMKA, Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı ile kadın kooperatiflerinin kapasitelerini güçlendirerek sürdürülebilir bir kalkınmaya ivme kazandırıyor.

Ayvalık'Ta Kadınlar Güçleniyor
Kadın Girişimciler İçin Yeni Bir Destek: Gmka Projesi

 

İHA

Havran’dan TÜBİTAK Yarışmasında Bir İlk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu