Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’ta Öğrencilere Eğitimde Fırsat Eşitliği

Ayvalık’ta Öğrencilere Eğitimde Fırsat Eşitliği
19 Şubat 2021 - 11:23

Ayvalık’ta Öğrencilere Eğitimde Fırsat Eşitliği

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Uzaktan eğitimde sıkıntı yaşayan bölgelerde belediyemizin tüm olanaklarını seferber ederek öğrencilerimize internet ve tablet desteğini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi

GÖNÜLLÜLERDEN ZORLUKLARA ÇÖZÜM

Ayvalıklı gönüllü yurttaşlar Hamdi Bey Mahallesi’nde yaşayan EBA üzerinden derse girmek için olanağı bulunmayan öğrencilerin yaşadığı zorlukları çözüme kavuşturdu.  Ayvalık Belediyesi Hamdi Bey Mahallevi’nde oluşturulan bilgisayar laboratuvarında internet erişimi imkanı olmayan öğrencilerin yüz yüze eğitim başlayana kadar ihtiyaçları giderilecek.

TABLETLER SAHİPLERİNE ULAŞTI

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sosyal belediyecilik anlayışı gereği, olanakları sınırlı öğrencilerin ve ailelerin yanında yer almaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Ergin, “Ayvalık Belediyesi olarak eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, eğitimden geri kalmamalarını sağlamak için öğrencilerimize gönüllü yurttaşlarla dayanışma içinde tabletlerini ulaştırdık. Uzaktan eğitimde sıkıntı yaşayan bölgelerde belediyemizin tüm olanaklarını seferber ederek öğrencilerimize internet ve tablet desteğini sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.