Balıkesir Merhaba Gazetesi

AYVALIK’TA SADE TÖREN

AYVALIK’TA SADE TÖREN
35
13 Nisan 2020 - 15:26

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçeye gelişinin 86. yıl dönümü sade bir tören gerçekleştirildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin anma programı ile ilgili olarak “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ayvalık’a gelişinin 86.yıldönümünü, covid-19 tedbirleri nedeniyle, bu yıl için sade bir törenle, kısıtlı katılımla andık. Seneye büyük bir coşkuyla anmak ümidiyle” dedi.

Bazı evlerin balkonlarına ve pencerelerine Atatürk fotoğrafları ve Türk bayrakları asıldı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “ Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşından sonra, onurundan, ulus bilincinden ve çalışkanlığından başka her şeyini yitirmiş bir milletin kurtarıcısı olmuştur” dedi. Başkan Ergin, “Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Atatürk, bir milleti yok olmaktan kurtarmış, Türkiye Büyük Millet Meclisini kurduktan sonra, yaşamı elverdiği sürece, Türk milletini her anlamda ayağa kaldırmıştır” dedi. Semra Aman Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.