Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’ta Şenlik Sizi Bekliyor

Ayvalık’ta Şenlik Sizi Bekliyor
16 Mayıs 2022 - 12:06

Ayvalık’ta Şenlik Sizi Bekliyor

 

5. Ayvalık Küçükköy Teferic Şenlikleri yeniden başladı, Caddelere çiçek açtıran, Küçükköy sokaklarını renklere boyayan, gülüşlere umut katan şenliğe pandemi ile geçen 2 seneden sonra Ayvalık tekrar kavuşuyor.

 

20-21 MAYIS’TA GERÇEKLEŞECEK

Ayvalık’ın en güzel karnavallarından olan ve yavaş yavaş Türkiye çapında da ünlenen Küçükköy Teferic Şenlikleri 20 – 21 Mayıs 2022’de.  Bu yıl 5’incisi gerçekleşecek festivalin yurtdışından da yüzlerce katılımcısı var. Küçükköy bu tarihlerde kalabalık bir insan topluluğunu ağırlayacak. Ayvalık Blediesinin haberine göre; Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, pandeminin bozduğu moral ve duraksattığı hayata yeniden selam çakan bu neşeli şenliğin, kültürel ve sanatsal aktiviteleriyle de başka festivallerden çok farklı olduğunu dile getirdi.

MÜZİK DİNLETİSİ VE SERGİ

20 Mayıs Cuma saat 10.00’da Belediye Küçükköy Hizmet Binası’ndan Köy Meydanı’na kortej yürüyüşü ile başlayacak şenlik, gün boyunca aralıksız devam edecek. 21 Mayıs Cumartesi günü de doludizgin programlar ve birbirinden güzel etkinliklerle sürecek şenlik katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak. Cuma günü Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yapacağı açılış konuşmasının ardından, Boşnak Halk Oyunları gösterisi ve Küçükköy Meydan konserleri ile şenlik devam edecek. El emekleri sergisi, gün boyunca farklı noktalarda sürecek müzik dinletisi ve Ağaç Altı Mevkii’nde gerçekleştirilecek Shukar Muzika konseri ile şenliğin birinci günü tamamlanmış olacak.

HALK OYUNLARI VE KONSER

Teferic ikinci gününde de kültür sanat ve eğlence dolu etkinliklerle devam edecek. 21 Mayıs Cumartesi saat 12.00’de başlayacak etkinliklerde Küçükköy meydanında canlı müzik dinletileri, canlı heykel performansları, Boşnak Halk oyunları gösterisi olacak. Saat 14.00’de Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri Korosu Küçükköy Meydan konseri dinleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Saat 17.00’de Küçükköy Halk Müziği Derneği Küçükköy Meydan’da vereceği konserin ardından saat 20.30’da Ağaç Altı Mevkii’nde Havva Karakaş konseri ile şenlik kapanışını yapacak.   Baharın çoşkusunu Küçükköy Teferic şenliklerinde gelin hep birlikte yaşalım.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.